Ballı Yeşil Çay Nedir, Faydaları Nelerdir?

Ballı Yeşil Çay Nedir?

Siyah çay ve yeşil çay aynı bitkiden üretilmektedir. Fakat siyah çay oksidasyona maruz kalmaktadır ve bu oksidasyon bitkinin yapısını bozmaktadır. Fakat siyah çayın ve yeşil çayın içerisindeki kafein ölçüsü aynıdır. Antioksidan çevre koşullarından ya da vücudun normal bolik faaliyetleri sırasında oluşabilir. Örneğin hava kirliliği, güneş ışınları ve stresten dolayı oluşabilir. Bu yüzden beden erken yaşlanabilir ve kanser riski artar. Bu yüzden yeşil çay vücudunuzu korumada önemli bir faktördür.

Ballı Yeşil Çayın Faydaları


Yeşil çay güzellik için sık sık kullanılmaktadır. Ballı yeşil çay cildin gençleşmesini, pürüzsüz görünmesini sağlar.

Ballı Yeşil Çay Solüsyonu

Ballı yeşil çay solüsyonunu hazırlarken az miktarlarda kullanın ki bayatlamasın. bir fincan yeşil çayı bir litre kaynamış suda demleyin. Ardından içine bir çay kaşığı bal katın. Soğuyunca pamuk yardımıyla yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyip yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Ağız Bakımı İçin Ballı Yeşil Çay

Ballı yeşil çayın yararları içinde ağız bakımına iyi gelmesi de vardır. Ballı yeşil çay solüsyonuyla gargara yapın.

Ayaklar İçin Ballı Yeşil Çay

Ayak mantarlarından korunmak için ya da kurtulmak için ballı yeşil çaydan yararlanabilirsiniz. Ayaklarınızı ıslatın ve solüsyonu ayaklarınıza sürüp ayaklarınızı dinlendirin. Saatlerce yorgun düşmüş ayaklarınız bu sayede dinlenecektir.

Ergenlik Sivilceleri İçin

Ballı yeşil çayın yararları arasında ergenlik sivilcelerine de iyi gelmesi yer alır. bir poşet yeşil çayı, bir ampul C vitaminini ve bir kahve fincanı balı robotta çekip krem haline getirin. Ardından kremi göz çevresi haricindeki bütün yüzünüze daire şeklinde masaj yaparak sürün. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ardından havluyu yüzünüze bastırmadan yüzünüzü kurulayın. Havluyu yüzünüze bastırmamaya dikkat ediniz. Çünkü yüzünüz yara olabilir.

Yeşil çayın içerisinde kafein yer almaktadır. Kafein yeşil çayı tüketen insanlarda uykusuzluk yapmaktadır. Fakat bazı hasta olanların kafein alması doktorları tarafından yasaklanmıştır. Çünkü bu hastalara kafein zarar vermektedir. Yeşil çaydaki kafeini azaltmak için ise ilk demlendiği zaman 30 saniye beklenilmelidir ve o dem dökülüp çay bir daha demlenmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.