Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kangal hediye edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sivas ziyaretinde “Duman” ve “Yaman” isimli iki kangal köpeği yavrusu hediye edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kangal hediye edildi

www.gercekportal.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sivas ziyaretinde ‘Duman’ ve ‘Yaman’ isimli iki kangal köpeği yavrusu hediye edildi.

Erdoğan, Sivas kent meydanında vatandaşlarla buluşmasının ardından, Sivas Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanı Sami Aydın, Erdoğan’a ‘Duman’ ve ‘Yaman’ isimli iki kangal köpeği yavrusu hediye etti.


Kangalların temin edildiği Sivas Valiliği İl Özel İdaresine ait yaklaşık 2 bin metre yükseklikteki Meraküm tepesinde bulunan Kangal Köpeği Eğitim ve Üretim Merkezi sorumlusu Hüseyin Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kangal’ın ‘Anadolu aslanı’ olarak da bilindiğini söyledi.

Yavruları Belediye Başkanı Aydın’ın kendisinden istediğini belirten Yıldız, ‘Başkanımız beni arayarak, ‘Sayın Cumhurbaşkanımıza, Köşkümüze, Anadolu Aslanları gidecek’ dedi. Bundan ayrıca memnuniyet duyduk, gurur duyduk. Sivasımız için gurur tablosudur. Çünkü gideceği yer Cumhurbaşkanlığı Köşküdür’ dedi. 

Yıldız, yavru kangalların saf kan olduğunu kaydetti.

Muhabir: Halife Yalçınkaya

Portal-Hayata Dair

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.