Gebze’ye 3 milyon metrekarelik dev yatırım!

Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında öncelikli olarak yer alan ileri teknoloji hamlesinin en büyük yatırımı bilişim vadisi’nin temeli gebze’de.

Gebze'ye 3 milyon metrekarelik dev yatırım!

www.gercekportal.com

Türkiye’nin 2023 hedefleri beyninde rüçhan adına arazi meydan doğacak uygulayım bilimi hamlesinin en iri yatırımı Bilişim Vadisi’nin temeli Gebze’de atılacak.


Gebze Muallimköy’de kestirmece 3 milyon metrekare bölgeye mensur edilecek Bilişim Vadisi’nin temelleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılacağı törenle 26 Mayıs Salı haset atılacak. 100 bin araştırı ihya (Ar-Ge) personelini istihdam edecek Bilişim Vadisi’nde, 5 bin Ar-Ge firmasının bakım vermesi planlanıyor. 1 buçuk milyon metrekare bağlı meydan ve 1 milyon 250 bin metrekare idarehane sektörü adına tasarlanan yapının, içtimai teçhizat alanlarıyla birlikte, istihdam edilecek çalışanların aileleri üzere de çekim merkezi olması hedefleniyor. Türkiye’nin uygulayım bilimi üssü olacak Vadi’de antrparantez 10 bin metrekarelik, Türkiye’nin en iri gurk merkezi, arsıulusal inovasyon ve uygulayım bilimi nakil merkezleri, ilk örnek ve imtihan atölyeleri kurulacak. Proje tamamlandığında ise Türkiye’ye almanak 50 bilyon dolar dolaylarında ayrımsız iş hacmi sağlaması bekleniyor. 

Portal-Hayata Dair

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.