Suzuki Swift 1.2 GL AT Modelinin Özellikleri

suzuki-swift-1.2-gl-at-model-ozellikleri

Bugünkü incelememizde ise Suzuki Swift 1.2 GL AT markalı arabayı sizin için inceleyeceğiz. Arabaya bakında ilk dikkati çeken ise Hatcback özelliği yani 5 kapı özelliği taşıması oluyor. Bagaj hacmi 211 litre olan bu araç da 5 kişilik bir aile bagaj konusunda sıkıntı yaşayabilecektir. Hatta uzak bir yere seyahat edilmesi gerektiğini bagaj durumunu bilerek hareket etmeler daha doğru olacaktır.


Araç benzinli bir motora sahiptir. 42 litrelik de bir yakıt deposunun mevcut olduğunu var sayabiliriz. Aracın şehir dışı yakıt tüketimi 4.9 litre dolaylarında olurken şehir içinde ise 6.8 litre olarak yakıt harcamaktadır. Suzuki Swift 1.2 GL AT aracımızın silindir hacmi 1242 cc olarak görünmektedir. 94 hp olan motor gücü ise maksimum 118 Nm torku görebilmesini sağlamaktadır. Aracın maksimum çıkabileceği hız ise 160 km olarak ölçülmüştür. Araç aynı zamanda 0 km hızdan 100 km hıza da 13.5 saniyede çıkabilmektedir. Şanzımanı otomatik olan bu arabanın 4 ileri vitesi bulunmaktadır. Ağırlığı ise 990 kg ve hafif bir arabadır.

Bu araçta kuvvetli bir rüzgarda hafifçe sarsılabileceğinizi de şimdiden söylemekte fayda olacaktır. Fakat bunlara rağmen ESP adındaki bir özelliği ile yol tutuşundaki sağlamlık ise aracı dengede tutma adına iyi iş çıkarabilmektedir. Aynı zamanda bu özellikle birlikte ASR ve ABS özelliklerinin de araçta mevcut olduğunu söylemek de mümkün olacaktır. Bu özellikleriyle bu araba kesinlikle mükemmel bir sürüş zevkini de sizlere sunabiliyor. Japon tasarımı olan Suzuki Swift 1.2 GL AT aracının fiyatları ise yaklaşık 45.946 TL olarak belirlenmektedir. Japon kalitesi sayesinde kullanıcı yorumlarını da dikkate alırsak aracın Japon kalitesi nedeniyle uzun ömürlü bir araç olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.