Skoda Fabia 1.2 Ambition Model Özellikleri

Skoda-Fabia-1.2-Ambition

 Skoda yeni aracını küçük ve sevimli bir görünümle sevenlerine sunmuş durumdadır. Skoda Fabia 1.2 Ambition adından da anlaşılacağı üzere 1.2 motora sahip bir arabadır. Motor gücü ise maksimum 70 hp olarak belirtilmiştir. Performans konusunda fazla şey sunmayan bu araç yokuş çıkarken baygın şekilde çıkabilir.

Aracın 0 km’den 100 km hıza ise 14,9 saniyelerde ulaşabildiğini de belirtmek gerekir. Bu durum motor ve beygir gücü göz önünde bulundurulduğunda normal olarak görünmektedir. 5 ileri vitesi kutusuna sahip olan Skoda’nın bu arabasında şehir içinde 7.3 litre bir yakıt tüketimi söz konusudur. Şehir dışında ise bu araç yaklaşık 4.5 litrelerde yakıt tüketimine sahip olmaktadır. Aracın yakıt deposu ise 45 litre şeklindedir. Skoda Fabia 1.2 Ambition satın aldığınızda yıllık vergim ne olur derseniz hemen belirtelim.


Bu araca sahip olduğunuzda yıllık ödeyeceğiniz vergi ise 537 TL olacaktır. Araçta Alman teknolojisi iş başında gibi görünmektedir. Özellikle güvenlik konusunda endişe duyulmayacak bir araç olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Araçta ASR, ESP ve ABS ve de EBD gibi özellikler bir arada bulunmaktadır. Ayrıca Skoda’nın bu modelinde ön konsola bakıldığında oldukça zengin bir konsolu olduğunu söylemek de mümkün olacaktır. 2015 yılı Mart ayında ise Fabia modelinin yeni kasası da satışa sunulmuş olacaktır.

Bu aracı satın almayı düşünüyorsanız ve ikici el almayacaksanız 2015 Mart ayı sonrası çıkacak yeni kasasını beklemenizde de fayda olacaktır. Fakat bu modelde ikinci eli düşünen biriyseniz o zaman beklemenize de gerek kalmamaktadır. İlk çıktığı yıllara göre Fabia’nın fiyatında artış vardır. 34.900 TL’ye sıfırı satılmaktadır. Aracı aldıktan sonra LPG takmayı düşündüğünüzde performansı da ikici plana atmış olacaksınız. Bu aracın ikinci el fiyatları ise yaklaşık olarak 25 milyar ile 26 milyar arasında alıcı bulabilmektedir. Km’si temiz bir Fabia almanız ise belkide hepsinden daha iyi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.