Ford Focus 1.6 TDCI Trend X Modelinin İncelemesi

Ford-Focus-1.6-TDCI-Trend-X-ozellikleri

Merhaba sizlere Ford araba ailesinin Ford Focus 1.6 TDCI Trend X İncelemesi konusunda bilgiler vereceğiz. Bu mükemmel dizel araç 95 beygir gücünde ve saatte yaklaşık 180 km hıza ulaşabilen ve 100 km hızına da 12,5 saniyede ulaşabilen bir arabadır. Araç C sınıfı kategorisinde yer almaktadır. Yakıt tüketimi konusunda ise şehir içinde 100 kilometrede yaklaşık 5,7 litre iken şehir dışı verilerinde ise 3,7 litre olarak bilinmektedir. Araçta düz vites şanzıman özelliğiyle 100 kilometreye ortalama 4,5 litre yakıt yakmaktadır.


Hız sabitleme özelliğini de bünyesinde barındıran bu Ford modelinde aracın ortalama ağırlığı ise 1345 kg’dır. Yakıt deposu olarak 53 litrelik bir özelliği bulunan aracımızda benzerlerinden daha üstün performanslar sunar ve kesinlikle sizi mutlu edebilir. Aracın yıllık vergisi ise 859 TL’dir. İç dizaynında yer alan yol bilgisayarı ve de fonksiyonel direksiyonuyla oldukça dikkat çekici görünen aracımız her yönden sizi etkileyecek özelliklere sahiptir.

Araç dizaynı göz önünde bulundurulduğunda her yaştan kesime rahatça hitap edebilecek özelliktedir. Araçta yolcu hava yastığı ve yan hava yatığı yer almaktadır. Dış donanımında ise çelik alaşımlı jantlara sahip bir arabadır. Arka camlar karartılmış özellikte yer almaktadır. Üstün performansı ve benzerleri arasındaki az yakıt tüketimi gibi üstün özellikleri sayesinde aracımız kesinlikle beğeni duyulabilecek bir araçtır. Aracın özelliklerine ve yılına göre değişim göstermekte olan aracın satış fiyatları ise hemen hemen her türdeki bütçeyi zorlamayacak ve kolay alınabilecek satış alternatiflerini de içermektedir. Aracın hafif olması nedeniyle yol tutuşu konusundan hiçbir şekilde performans eksikliği de bulunmamaktadır. Araçta yer alan bağımsız süspansiyon özellikleri ise virajlarda oldukça rahat ettirici özellikleri taşımakta ve sizi kesinlikle rahat bir sürüşe sevk etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.