Dacia Sandero 1.5 DCI Ambiance Model Özellikleri

Dacia-Sendero-1.5-DCI-Ambiance-model-ozellikleri

Herkese yeniden merhabalar. Bugün ise sizlere Dacia Sandero 1.5 DCI Ambiance olan Dacia’nın son zamanlardaki en harika ve en çok tutulan araçlarından biriyle tanıştırmak istiyoruz. Bu harika arabaya bakında Dacia firmasının kendini ne kadar geliştirdiğini resmen görebiliyorsunuz. Bu harika arabanın sadece dış görünümü değil iç dizaynı da oldukça çekici durmaktadır. Aracın 1461 cc’lik motoru Renault motoru olarak karşımıza çıkıyor.

Renault’un 1.5 motorun az yaktığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu benzersiz araç 0 kilometreden 100 kilometre hızına 15 saniyede çıkabiliyor. Maksimum hız ise 164 Km olarak ölçülmüştür. Performans amacından ziyade yakıt tasarrufu isteyenlere hitap edecek harika bir araba olarak da düşünülebilir. Dacia Sandero 1.5 DCI Ambiance  5 ileri vitesi olan dizel yakıt kullanan bir araçtır. Tercih edilme sebeplerinden biri de bu desek yerinde olacaktır.


Dacia’nın bu arabası fabrika değerleri baz alındığında şehir içinde 4.3 litre yaktı tüketimi ve şehir dışında ise 3.5 litre yakıt tüketimi ile 50 litrelik bir depoya sahip bir araçtır. Araçta aynı zamanda 1000 kg ağırlığında bir arabadır ve bagaj hacmi ise 320 litredir. Dışarıdan aracın görünüşü aile aracı görünümü verebilir fakat aile arabası olmayacağını belirtmek doğru olacaktır.

Aracın yıllık vergisi ise yıllık 859 TL olarak geçmektedir. Bu araç internet ve forum sitelerinde klimasız olarak tanıtılmış görünüyor fakat önemli nokta ise şu olacaktır, araç Türkiye pazarına klimalı olarak geliyor. Aracın malzemesini kontrol ettiğimizde sert bir malzeme kullanılmıştır. Aracın standart paketi bomboş görünüyor olabilir fakat dolu paketini aldığınızda fiyatı çıkıyor ama beklentilerinizi de karşılar gibi olabilmektedir. Arabanın şuan ki fiyatı 41.000 TL dolaylarındadır. Aracın ikinci el piyasasının da oldukça canlı görünmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.