Citroen DS5 1.6 THP D–Sport Modelinin Özellikleri

Citroen-DS5-1.6-THP-D-Sport-ozellik-incelemesi

Fransızların son yıllarda çıkardıkları en yakışıklı ve esteti ki yönden en harika kasaya sahip arabalardan biri diyebiliriz. Citroen DS5 1.6 THP D–Sport modeli geçmişe kıyasla kesinlikle farklı bir hava katacak ve sizi mutlu hissettirecek benzersiz kalitedeki arabalar kategorisine çoktan girmiştir. Özellikle Clio 4 ile başlamış olan fark Citroen ile devam ettirilmiş durumdadır.


Dış görünümüyle oldukça performans tutkunu olanlara hitap eden bu model az yakmaz ama çok kaçar cinsi bir araçtır. Aracın şuan sadece otomatik vites olan modelleri satışta olduğunu söyleyebiliriz. Araçta 1598 cc’lik bir motor bulunuyor ve 156 beygirlik bir güç üretmektedir. Aracın maksimum çıkabileceği torkun 240 olması ise yokuşlarda rahat edeceğinizin de habercisi niteliğindedir. Maksimum hızı 202 km olan bu harika arabanın 0 kilometreden 100 kilometreye çıkacağı süre ise 9.7 saniyedir. Araç 6 vites ileri ve yakıt türü olarak ise benzinlidir.

Yakıt deposu 60 lt olan bu harika araçla şehir dışında 5.3 litre yakıt tüketirken şehir içinde ise 10.3 litre yakıt tüketmeniz mümkündür. Bu rakamlar haliyle fazladır.  Aracın 468 litrelik bir bagaj hacmi bulunmaktadır. Bu arabanın yıllık vergisi ise tam olarak 859 TL şeklindedir. Citroen DS5 1.6 THP D–Sport dışarıdan bakıldığı zaman dikkat çekebilen bir arabadır. Dışı kadar içi de oldukça dikkat çekici olan bu araba kaliteli özelliklere sahiptir.  Bu arabada ABS, EPS, ASR, EBD ve park sensörü gibi birçok özellik yer almaktadır. İç hacminde oldukça geniş ferahlık söz konusudur. Kasislerde ses yapmayan yapısı ve süspansiyonlarının harika olduğuna dair bilgiler ve vermek mümkündür. Yaklaşık 2 tonluk bir araba olması nedeniyle yol tutuşu ve iyi bir sürüş keyfi verdiğinden harika bir araba diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.