Citroen C4 Cactus 1.6 E-Hdi Feel ETG6 Özellikleri Nelerdir

Geneva 2014

Bugün sizlere Citroen firmasının son yıllarda çıkarmış olduğu en değişik olan ve harika bir tasarıma sahip olan arabası Citroen C4 Cactus 1.6 E – Hdi Feel ETG6’yi tanıtacağız. Fransızlar Renault markasından sonra Citroen markası için de oldukça tuhaf araçlar üretmeye devam etmektedir. Sokaklarda pek görülmeyen ancak son yıllarda sayısı artan bu modelin dış görünümü de oldukça dikkat çeken türdendir.

Bu harika arabada 1560 cc’lik bir motor bulunmaktadır. Bu motor 92 beygirlik bir güç sunmaktadır. Maksimum tork gücü ise 230 şeklindedir. Aracın maksimum hızı 182 Km şeklinde ölçülmüştür. Citroen C4 Cactus 1.6 E – Hdi Feel ETG6 modeli 0 kilometreden 100 Km hıza 11.4 saniyede ulaşabilmektedir. Bu araçta 6 ileri otomatik vites yer alan bu aracın yakıt konusunda da oldukça cimri bir araç olduğunu söylemek mümkündür. Bu dizel aracın şehir dışı yakıt tüketimi ise 3.4 litredir.


Şehir içinde ise bu rakam yaklaşık 3.8 oranlarına çıkabilmektedir. Bu harika aracın yakıt deposu 50 litre ve bagaj hacminde de kullanıcısına büyük avantajlar sağlamasıyla da oldukça dikkat çekmektedir.  Aracın 1000 kg gibi bir ağırlığının olması yani hafif olması ise bir diğer dikkat çekici özelliği olarak görünmektedir. Aracın üretildiği yapı malzemesi kesinlikle iyidir.

Araç ismini aldığı ‘ kaktüs’ bitkisinden esinlenerek üretilmiş bir modeldir.  Ön konsolu ve kapı yanları ve direksiyonundaki kaplamasına kadar her yönüyle kaktüsü andırmaktadır. Farklı olmayı sevenler için tasarlanmış bu araç sıra dışı konforu ve güzelliği ile alıcısına kalite sunmaktadır. Bu aracın şimdiki fiyatı ise 67.600 TL şeklindedir. Bu güzel özellikleriyle bu fiyatı oldukça hak eden bu kalite dolu araç kesinlikle sizlere tavsiyemizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.