Muzaffer Tekin hayatını kaybetti! Muzaffer Tekin Ergenekon Davalısıydı!

muzaffer-tekin-kimdir-neden-oldu

Muzaffer Tekin Ergenekon davasından 5 yıl hapis yattıktan sonra tahliye oldu fakat kansere yenik düştü. 5 yıllık hapis süreci sonrası tahliye olan eski yüzbaşı Muzaffer Tekin hayatını kaybetti.  Muzaffer Tekin, kanser tedavisi görmekteydi.

Muzaffer Tekin için CNN Türk’te Tarafsız Bölge programında konuşan Emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri ise Tekin hakkında, ‘’ TSK’da şövalye subay diye bir terim olsa işte o Muzaffer Tekin olurdu’’ diye konuştu. ‘’ Kıbrıs görevlerinde göstermiş olduğu üstün başarıları bulunan ve Kıbrıs yarım adasında yer alan bir tepeye de onun adının verilmiş olması bunların göstergesidir.’’ Şeklinde belirtmiştir.


Muzaffer Tekin, 1950 doğumlu olan emekli yüzbaşıdır. 1972 Harp Okulu mezuniyeti sonrası, 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatına katılıp Komando Tugayı ile Teğmen rütbesi ve üstün cesaret Altın madalyalarıyla ödüllendirilmişti. Meslek hayatı boyunca da Türkiye’nin türlü bölgelerinde görev yapmış ve başarılarından dolayı yine ödüller almış Muzaffer Tekin, 1985 yılında ordudan emekli şekilde ayrılmıştır. 1 Nisan 2015 tarihinde pankreas kanseri sebebiyle tedavi gördüğü hastane de hayatını kaybetmiştir.

Muzaffer Tekin, 1985 yıllarında Tuzla’da Piyade Okulu’nda görevliyken 4 teğmenin dövülmesiyle ilgili hadisede, olayın geçtiği yerde meydana gelen tahribatla ilişkilendirilip askeri mahkemeye sevk edildi. Bu sürecin ardından ise mahkeme devam ettiği halde görevine iade edilmiş olan Muzaffer Tekin, daha sonra askeri şura kararıyla mahkeme neticesinde beklenilmeden terfi durumunda olmasına karşın hemen emekli edildi. Bunun üzerine konu sivil mahkemeye intikal etmiş olsa dahi Muzaffer Tekin bu olay ve durumdan beraat etmiştir.

Muzaffer Tekin, Ergenekon davasında da silahlı terör örgü yöneticisi olmak ve zorla hükümeti ıskata teşebbüsten, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri bulundurma suçlarından ve TC hükümetine karşı silahlı isyana tahrik suçlarından yargılanmaktaydı. Mahkeme sonucunda iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca da 117 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.