Kayahan Öldü mü? Kayahan Ölüm Nedeni?

kayahan-oldu-mu-neden-hayatini-kaybetti

Kayahan Hayatını Kaybetti !

Türk müziğinde acı kayıp. Büyük usta ve Türk müziğinin en iyi seslerinden olan Kayahan yaşamını yitirdi. Kayahan’ın hayatını kaybettiği konusunda ilk haberi şarkıcı Suat Suna duyurmuştur. Kayahan, yumuşak doku kanseri tedavisi görmek adına yoğun bakımda tedavi görmekteydi.


Ünlü sanatçılarımızdan Nilüfer konserini iptal ederek, instagram hesabında şu şekilde not paylaştı ‘’ Beni affet Manisa, canım çok yanıyor. Yakında beraber olmak dileğiyle hepiniz Allah’a emanet olun…‘’

Büyük ses ustalarımızdan Kayahan, tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesin’nde bu sabah sıralarında hayatını kaybetmiştir. Kayahan, uzun bir süredir amansız hastalıkla mücadele etmekteydi. Yumuşak doku kanserine yakalanmış olan ve kemoterapi gören Kayahan, 23 Mart tarihinde hastaneye kaldırılmıştı. Ünlü sanatçının durumunun kötüleşmesi üzerine ise 25 Mart tarihinde hemen yoğun bakıma alınmıştı. Kayahan bu sabahki ölüm haberinin ardından sevenlerine büyük bir üzüntü yaşattı. Şarkıcı Suat Suna twitter hesabında şu şekilde belirtmiştir. ‘’Bugün kara bir gündür.. Ben ikinci babamı kaybettim, Türkiye ise Büyük Usta’sını kaybetti! Rahat uyu Kayahan Abi.  Unutulmayacaksın…’’ şeklinde yazdı.

Kayahan’ın Ölüm Nedeni de Açıklandı !

Büyük ustanın ölümüyle ilgili bir süredir tedavi gördüğü hastaneden de yazılı açıklama yapıldı. Acıbadem Maslak Hastanesi’nin yaptığı açıklamada, ‘’ Küçük hücreli akciğer kanserinden dolayı bir süredir tedavi görmekte olan ünlü sanatçı Kayahan sabah saatlerinde hayatını kaybetti ‘’ şeklinde belirtildi. Doktoru, 66 yaşındaki ünlü sanatçının 1,5 yıldır ileri evredeki küçük hücreli akciğer kanseri nedeniyle hastanelerinde tedavi görmekte olduğunu belirtti. İlk dönemde tedaviye çok iyi cevap vermesine rağmen daha sonraki dönemde hastalığın yaygınlaşması ve de çoklu organ yetmezliği nedeniyle kedisinin kaybetmiş bulunmaktayız ‘’ dedi. Kayahan, hastalığının ilerlemesinden dolayı oluşan solunum yetmezliği ve beraberinde çok organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği ifadelerini kullanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.