22 Mart Ehliyet Sınav Sonuçları! İşte Ayrıntılar…

22-mart-ehliyet-sinav-sonuclari

Ehliyet için artık herkes 18 yaşını doldurur doldurmaz şartlar daha da ağırlaşmadan önce ehliyet sahibi olmak adına sınava giriyor. Her geçen yıl Milli Eğitim Bakanlığı yaşanmakta olan kazaları göz önünde bulundurup ehliyet şartlarını güncelleyip çok daha zor hale getirmektedir. 22 Mart tarihinde sınava giren ehliyet sınavı adaylarına ise müjdeli haber geldi. Milli eğitim Bakanlığı ehliyet sınavı sonuçları açıklandı.

Merakla beklenen Ehliyet sınavının sonuçları açıklanmış durumdadır. Milli Eğitim Bakanlığı 22 Mart tarihinde gerçekleştirilen ve binlerce sayıdaki adayın girmiş olduğu ehliyet sınavı sonuçları az önce resmi olarak internet sitesinde açıklanmıştır. Bu sınava iştirak eden adaylar ise TC kimlik numaralarıyla sisteme giriş yaparak aldıkları notları rahatlıkla öğrenebilmektedir. İlgili sayfaya gitmek adına bu konuyla ilgili olan linkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeni ehliyet alacak adaylarla daha önce ehliyet alan vatandaşlar adına Kamu Denetçiliği Kurumundan önemli türde bir uyarı gelmiştir. Bu uyarıda ise ehliyet alacak adayların bilgilendirilmeleri adına yayınlamaktayız.


Kamu Denetçi Kurumu, sürücü belgesindeki bazı yanlış bilgilerin düzeltilmesi adına işlem ücreti talep eden il emniyetini haksız bulmuştur. KDK yani Kamu Denetçiliği Kurumu sürü belgelerindeki bazı yanlış bilgilerin düzeltilmesi adına vatandaştan ücret alan il emniyet müdürlüğünü haksız bulmaktadır.

Kurumdan yapılmış olan açıklamalara göre ise gerekli ödemeleri yaparak il emniyet müdürlüğünden aldığı sürücü belgesinin yanlış düzenlendiğini fark eden bir vatandaş belgesinin yenilenmesiyle ilgili bir talepte bulundu.

Emniyetin ise ehliyeti yeniden düzenlemek adına işlem ücreti talep etmesi sebebiyle ‘’ haksızlığa uğradığını ‘’ düşünmekte olan vatandaş, idarenin hatalı olması nedeninden dolayı kendisinden yeniden bir ödeme istenmesinin hakkaniyete uygun olmadı nedeniyle KDK’ya başvurmuştur.

Şikayeti ise haklı bulan KDK, il emniyet müdürlüğünün yetkilileriyle görüşmeler yaptı ve vatandaşın ehliyetini herhangi bir ek ücret olmadan yeniden almasını sağladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.