Mercedes C 200 Bluetec Modeli İncelemesi

mercedes-c200-bluetec-modeli-incelemesi

Mercedes C 200 BlueTec C serisinin sunmuş olduğu kabin kalitesi yüksek dinamik bir araçtır. Harika bir sürüş keyfi veriri ve sürüş olanaklarının en harikasını yaşayabileceğiniz çok harika bir arabadır. Bu otomobilde kullanılan motor ise Renault tarafından geliştirilmiş bir motordur. Mercedes tarafından yapılan bir modifikasyon sonrasında Mercedes C 200 BlueTec otomobili için kullanılmış bir motordur. Aynı motor Nissan marka araba modellerinde de kullanılmıştır. Motor gücü 1598 cc , 4 silindirli turbo dizel bir motordur. Üretilebilen beygir gücü ise 136 HP ye ulaşmaktadır. Bu harika arabanın motoru ile 1500 devir sonrası en yüksek 320 Nm torka rahtaça ulaşabiliyorsunuz. Mercedes C 200 BlueTec 0 kilometreden 100 kilometre hıza yaklaşık 10,2 saniye içinde rahatlıkla ulaşabiliyor. Aracın ulaşabileceği maksimum hız ise 216 Km’dir.


Mercedes C 200 BlueTec Alman teknolojini iyi bir şekilde yansıtmakta olan bir otomobildir. Mercedes kesinlikle beklentileri şaşırtmamış durumdadır. Mercedes C 200 BlueTec sersinde 8.4 inç olarak sunumuş olan Comand ekranı ise çok daha hoş bir görünüm vermekte ve yeterli işlevleri ise harika şekilde sunabilmektedir. Mercedes C 200 BlueTec son derece çağdaş ve genç bir iç mekan tasarımı sunmaktadır.

Yeni nesil Mercedes C  serisinin öncekilerinden çok daha büyük olarak tasarlanmış olan bu türünde, otomobilin uzunluğu 4686 mm yani öncekilerine nazaran yaklaşık 10 cm daha uzun bir araçtır. Otomobilin genişliği de daha önceki tasarımlardan yaklaşık olarak 4 cm daha uzundur. Araç büyümüş olsa da oldukça özellikli ve ağırlığı azalmış olması nedeniyle de yaklaşık 100 kg daha hafif bir araçtır. Bu harika aracın boş ağırlığı ise yaklaşık 1545 kilogramdır. Otomobilde yakıt deposu ise 48 litre şeklinde tasarlanmıştır. Bu durum ise dolu bir depo ile 1200 ile 1400 kilometre aralığında bir yol yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.