Audi A1 Sportback 1.4 TFSI Modelinin İncelemesi

Audi-A1-Sportback-1.4 TFSI

Araç WW Polo baz alınarak geliştirilmiş çok harika bir modeldir. Audi A1 Sportback 1.4 TFSI modelini bu yazımızda sizlere detaylıca anlatmış olacağız. Aracın genel özellikleri ve performans bilgilerini rahatlıkla yazımızda bulabilirsiniz. Audi bilindiği üzere Volkwagen grubunun elit bir markasıdır. Bu üretimi oluşturmakta olan Alman şirketi ise yeni Audi A1 Sportback tasarım konusunda WW polo baz alınarak üretilmiş bir modeldir.


Audi A1 Sportback iç kısmında ilham aldıkları rüzgar tribünleri ve yelkenli yat uçak kanatlarından esinlenmiş durumlar. İç havasına Audi A1 Sportback dizaynı ve iç tasarımıyla kesinlikle sizi etkileyecek güzellikte bir arabadır. Arabanın iç tasarımı ise kesinlikle beklentilerin üzerinde bir beğeni sunacağa benziyor. Audi A1 Sportback kesinlikle iddialı bir görünüme sahip ve motor performansıyla da kullanıcısını etkileyecek bir modeldir. Bir ufak detaya daha değinecek olursak, Audi A1 Sportback sabit bagaj hacmi 270 lt’dir. Fakat bu oran tamı tamına dört katına çıkabilme olanağı da sunabilmektedir. Aracın arka kısmı ise koltuklar katlanabildiği için küçük bir bagaj derdinden de sizi kurtarmış olacaktır. Bu şekilde bagaj kapasitesi ise yaklaşık 950 litreyi bulmuş olmaktadır.

Audi A1 Sportback kesinlikle dinamik süspansiyon özelliği elektro hidrolik direksiyon sistemi ve S tronic bir şanzımana sahip bir araçtır. Bunların tek sebebi ise motorun yorulmadan yola adapte olmasını sağlaması ve virajlarda zorlanmayacağınız bir konforu yaşayacağınızdır. Oldukça çevik bir yapısı olan Audi A1 Sportback kesinlikle sizlere mükemmel bir sürüş keyfi sunacak ve çevikliği ile sizi harika hissettirecek mükemmel bir araçtır. Konfor dolu bu aracın yakıt deposu 48 litredir. 122 hp güce sahip olan bu mükemmel araç 0 kilometreden 100 kilometreye ise yalnızca 9,0 saniyede çıkabilmektedir. Audi A1 Sportback 7 ileri vitese sahip ve azami hızı ise 203 kilometre olarak görünmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.