Sms İle İlaç Bilgisi Nasıl Alınır?

sms-ile-ilac-bilgisi-nasil-alinir

SMS ile İlaç Bilgisi Alma Yolları

Hastanelerin dolup taştığı günümüzde SMS ile ilaç bilgisi almak işimizi kolaylaştıracaktır. Peki, ilaç bilgisi nasıl alınır?

Günümüzde cep telefonu kullanıcılarının sayısı tahmin ediyoruz ki 1 milyarı geçmiş durumdadır. Hal böyle olunca günlük hayatımızda oldukça işimize yarayacak çeşitli bilgilere de bu platformlar üzerinden kolaylıkla ulaşabilmekte ve her şeyi elimizin altından bulabilmekteyiz.


Bizler şuan wellness yani sağlık ile ilgili bilgilerin ön plana çıktığı, bu konuların oldukça önem kazandığı ve insanların bilinçlendiği bir dönemden geçmekteyiz. Bu dönemde ortaya çıkan birçok yenilik ile insanlar artık daha da bilinçlendirilmeye çalışılmakta ve bir hayli bilgi karmaşasının olduğu ortamlarda bunların içinden işimize yarayacak olanları seçip alma zorunluluğumuz ortaya çıkmaktadır.

Türkiye’de sağlık bakanlığının da onayı alınarak bazı telefon operatörleri insanlara ilaçlar hakkında bilgi mesajları göndermekte ve onların daha da bilinçlenmesini sağlamaktadırlar. Avea kurumsal firmasının insanlara sunmuş olduğu ilaç bilgi servisi ile herkes merak ettiği bilgileri sms yardımı ile kolayca bizlere ulaştırabilecek ve merak ettikleri sorulara anında 1-3 sms uzunluğunda anlaşılır ve teknik terimlerin olmadığı cevaplar alacaktır.

İlaç Pedia servisi ile anlaşma sağlayan Avea hattı faturalı ya da faturasız her kullanıcısına bu hizmetten yararlanma imkanı tanımıştır. Alanında uzman deneyimli eczacılar tarafından hazırlanan bu bilgi notları ile belki binlerce kişinin hayatı kurtulacak ve insanlar çok daha sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürebileceklerdir.

Siz de merak ettiğiniz ilaç adını 4522 numaralı ilaç hattımıza kolaylıkla gönderebilir ve hakkında detaylı bilgiler almak istediğiniz ilaç markası, nasıl kullanmanız gerektiği ve hangi saatlerde kullanmanız gerektiği ile ilgili bilgiler alabileceksiniz. Bu oldukça işinize yarayan sistemin çok da az bir külfeti bulunmaktadır. Sms başında 0,99 kuruş gibi düşük bir miktarın talep edildiği bu sistemde cevaplandırılmayan sorularınızdan ise herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.