Sgk Pirim Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

sgk-prim-sorgulama-nasil-yapilir

Emekli olup güzel bir hayat için SGK Primleri önem arz ediyor. Peki, SGK Pirim sorgulama işlemi nasıl yapılır?

İnternet teknolojilerinin önemli ölçüde gelişmesiyle birlikte artık birçok işlemimizi bu platformlardan kolay ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Eskisi gibi dışarı çıkıp gereksiz vakit kayıpları yaşamamıza hiç gerek kalmadı.


Kolay ve pratik bir şekilde internet sistemleri üzerinden yapabileceğimiz işlemlerden biri de sgk prim bilgilerinizi sorgulamaktır. İnternet aracılığı ile birden fazla platformdan sgk prim bilgilerinizi sorgulamak için ihtiyacınız olan tek bilgi tc kimlik numaranızdır. Tc kimlik numaranızı sizden istenen ekrana girerek ve tamam tuşuna basarak prim bilgilerinizi kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz ve bu işlem için hiçbir şekilde ücret ödemezsiniz. Sosyal güvenlik kurumu vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlamak amacıyla bu sistemleri eviniz ortamından kolaylıkla görebileceğiniz platformlar tasarladığından dolayı evinizden dışarı çıkıp gereksiz vakit kayıpları yaşamayacaksınız.

Sgk sorgu panelinden aynı zamanda hizmet dökümü gibi bilgilerinize de kolay bir şekilde erişebilir ve bu bilgilerin bir yazıcı yardımı ile çıktısını alarak muhasebenizi yapabilirsiniz. Bu platformların en çok kullanılan bir diğer kategorisi de emekliliği yaklaşan kişilerin ya da prim borçlarını aksatan kişilerin emeklilik durumlarına bakmasıdır.

Emekli olacağınız güne ne kadar zaman kaldığından tutun da şimdiye kadar toplam kaç gün sigorta ödediğinize kadar oldukça geniş yelpazedeki bilgiye erişebileceksiniz. Hangi ay ne kadar ücret yattığını dahi görüntüleyebileceğiniz bu sistem oldukça güvenli altyapı ile oluşturulmuş olup ssl gibi birçok güvenlik sertifikası tarafından korunarak güvenliğiniz en üst düzeyde tutulmaktadır. E-sgm web sitesinden prim ve hizmet dökümü gibi bilgileri görüntüleyebilmek için öncelikle bu web sitesine giriş yapmanız gerekmekte ve ilgili alana tc kimlik numaranızı yzarak giriş butonuna tıklamanız gerekmektedir. 4A ve 4B gibi bilgilerinizi de görüntüleyebilmenize olanak sağlayan bu sistem ile gereksiz vakit kayıplarına son!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.