2015 Model Jaguar XE S Modeli Özellikleri

2015-jaguar-xe-s-yeni-model-ozellikleri

Dünya çapında kabul görmüş lüks otomobiller içerisinde kendine önemli bir yer edinen Jaguar markası gün geçtikçe yeni modellerini otomobil dünyasına kazandırmaya devam ediyor. Jaguarın 2015 yılı için özel olarak dizayn ettiği, aşırılıktan kaçtığı ve dört kapılı model ile ailelere hitap ettiği Jaguar XE S modeli otomobil dünyasında büyük yankı uyandırmışa benziyor.

Jaguarın Londra’da yaptığı görkenli bir lansman ile tüm dünyaya tanıttığı Jaguar EX S modeli ile Jaguar markası sınırlarını yeniden çizmişe benziyor. Bu model ile ilgili bildiklerimiz şu anda sınırlı olsa da 2 Ekim’de Paris Motorshow’da Jaguar EX S modeli ile ilgili merak ettiğiniz tüm ince detayları öğrenebileceksiniz. Aslında normal lüks araç fiyalarına oldukça benzer bir fiyat aralığında satışa çıkmaya hazırlanan bu esrarengiz modele 27 bin sterlin gibi bir rakamdan başlayan fiyatlar ile sahip olabilmeniz mümkündür.


Türkiye için ise bu fiyatlar çok daha abartılı olacağa benziyor. Çünkü ülkemizde olağanüstü yüksek seviyelerde alınan saçma vergi sistemi yüzünden bu araca Türkiye’de sahip olmak istiyorsanız yaklaşık olarak 2.5 misli daha fazla ücret ödemeniz gerekecektir. F-type modelinden de aşina olduğumuz bir motor yapısı ile son kullanıcıyla buluşacak olan bu modelin benzinli v6 motora 3.0 litre hacimli olması öngörülmektedir.

Yaklaşık olarak 340 beygir gücüne kadar ulaşabilen bu aracın bu gücünü dış görünüşünden anlamanız imkansız diyebiliriz. Sürücü koltuğuna oturduğunuz takdirde bu gücü ayaklarınızın altında hissedecek ve kulağınıza gelen motor sesi ile bunu ispatlayacaksınız. Jaguar XE S modeli aynı zamanda 2.0 litrelik hacimli ve 163 beygir güç üretebilen dizel motor seçeneğini de sizlere sunmaktadır. Bu aracı 6 ileri manuel ya da 8 ileri otomatik şanzıman olarak tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.