2015 En iyi Aile Arabaları: Peugeot 5008 Özellikleri

Peugeot-5008-en-iyi-aile-arabalari-2015

Aile arabası kategorisinde 2015 yılının göze çarpan modellerinden biri olan Peugeot 5008 modeli 7 kişilik koltuk sayısı ve geniş iç hacmi ile göz dolduruyor. Aynı klasmanda geçtiğimiz yıllarda ele aldığımız Peugeot 3008 modeli aileler için gerekli olan konforu tam olarak sağlayamadığı için 2015 yılında kendine bu alanda yer bulamadı.

Uzun yolculuklarda oldukça başarılı bir yol tutuşu ve sürüş keyfi sağlayan bu model ile tüm ihtiyaçlarınızı tek bir araç ile giderebilmenin keyfini süreceksiniz. Peugeot 5008 modelinin en büyük dezavantajlarından biri 92 bin TL gibi uçuk bir rakamdan satışa sunulmaya başlamasıdır. Bu durum geniş bir kitlenin daha uygun bütçeli olan


Toyota Verso modeline yönelmesine yol açsa da Peugeot 5008 kendi müşteri kitlesini gayet memnun edeceğe benziyor. 1.6 litrelik e-HDİ motora sahip olan Peugeot 5008 start-stop sistemi sayesinde şehir içi yolculuklarda 4.9 litre benzin tüketmektedir. Aracın ağırlığına oranla bu yakıt tüketimi diğer MPV türü araçlar ile benzerlik göstermektedir.

 Uzun yolculuklarda her 100 km yolda 4.5 litre yakıt tüketen son teknoloji dizel motoru seçeneği ile tercih sebebi olan bu model full versiyonlarında Cidde çok uçuk rakamlara ulaşabilmektedir. Ancak aradığınız konforu kesinlikle bulacağınıza emin olduğumuz Peugeot 5008 ile kesinlikle pişman olmayacaksınız. Aracın boş halinin ağırlığı 1520 KG olarak ölçülmekte ve yakıt tüketim değerleri bu ağırlık baz alınarak hesaplanmaktadır. Aracınızın full dolu olduğu zamanlarda bu yakıt tüketimi şehir içinde ya da şehir dışında biraz daha fazla artış gösterecek olsa da dizel motor seçeneği ciddi manada yakıt tasarrufu sağlıyor diyebiliriz. Katlanabilir arka koltukları ile geniş bir bagaj hacmine ulaşan bu model ile uzun yolculukların keyfini sürün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.