2015 Model Ford C-Max Fark Yaratacak

2015-model-ford-c-max

Teknolojik gelişmelerin yeni üretilen otomobillere de yansıdığı günümüzde, aile arabası almak isteyenlerin tercihi olan Ford C-Max, size sunacağı konfor ve bu konforla birlikte yakıt tasarrufu ve akıllı depolama özellikleri ile de çok konuşulacağa benziyor. Sıkıcı şehir hayatında size eşlik edecek ve yoğun, hızlı yaşantınıza kolayca ayak uydurabilecek olan C-Max bu konuda geliştirilen teknolojisi ile göz dolduruyor. Şehir içlerinde saatte 50 km’ye kadar desteklenen aktif çarpışma önleme sistemi, dikey park yerlerine de kolay park etmenizi sağlayacak park sensörleri bu teknolojik özelliklerden sadece bir kaçı olarak görülüyor. Yine önünüzde ilerleyen aracın hızına göre sizin hızınızı da ayarlayan Adoptif Hız Sabitleyicisi de bu sistemler arasında, uzun yol kat edenlerin beğeneceği özellikler arasında yer alıyor.


Ford C-Max bir çekirdek ailenin rahatça kullanacağı tarzda 5 kişilik kapasitesiyle satışa çıkacakken, Ford Grand C-Max ise 7 kişilik kapasitesiyle kalabalık aileler için daha ideal gibi gözüküyor. C-Max 150 beygir ile 182 beygir arasında değişecek güç kapasitesine sahip modelleri 1.5 litre benzinli motorla tercih edilebilecek. Ayrıca yine 105 beygir gücüne sahip araçlarda da 1.5 TDCi ECOnetic dizel motor tercihi yapılabilecek. Bu gibi motor alternatiflerinin yanında bir de Auto Stop&Start özelliklerine sahip EcoBoost benzinli motor ve 2.0 TDCi dizel motor da bu şekilde tercih yapmak isteyenlerin beğenisine sunulacak. Motor büyüklüklerinin bu şekilde çeşitli olması da aracın iyi özellikleri arasında sayılabilir.

Yolculuk sırasında ses ve titreşimin en aza indirilmesi için yapılan daha kalın yan camlar ve bagaj kapağında titreşimi daha çok emen contalar; bunlarla birlikte kaliteli ısı yalıtım malzemeleri ve akustik keçe kullanımı da araç içerisinde ki konforonuzu daha da artıracağa benziyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.