MHRS Nedir Online ve Telefon ile Randevu Nasıl Alınır

mhrs-nedir-online-randevu-telefonla-randevu

MHRS Nedir

MHRS, yani Merkezi Hastane Randevu sistemi, Sağlık Bakanlığına bağlı olan, ikinci ve üçüncü basamak hastaneler ile Ağız Diş Sağlığından online veya telefon ile randevu alınabilecek kullanışlı bir sistemdir.


MHRS Telefon ile Randevu Nasıl Alınır

Her türlü telefondan 182 numarayı arayın, MHRS sistemine bağlanacaksınız. Karşınıza bir operatör çıkacaktır, bu bir makine değil, canlı operatördür, size vatandaşlık TC numaranızı soracak, sonra bilgileriniz onaylanacak. Siz, hangi hastaneden ve hangi Doktordan randevu alacağınızı operatöre iletirsiniz. Operatör size randevu alacağınız günün hangi saatlerinin boş olduğu hakkında size bilgileri verir, siz de seçiminizi yaparaktan randevunuzu alırsınız.

MHRS Online Randevu Nasıl Alınır

Mhrs Online Randevu, bütün ilimizde uygulanmaya başlayan sistem sayesinde telefona ihtiyacınız olmadan randevu alabileceksiniz. Öncelikle MHRS randevusu alacağınız hastanenin sitesine girerek Online Randevu butonuna basmanız gerekiyor. Sistem size TC numarası ve güvenlik numarası soracaktır. Güvenlik numarası ekranın sağında yer almaktadır, sadece vatandaşlık numaranızı bilmeniz yeterlidir. Sonrasında hangi poliklinikten randevu alacaksınız seçersiniz, Doktoru da tercih ettikten sonra saat karşınıza çıkar, eğer soluk renkte ise sağ tarafında dolu diye yazar, başka günleri kontrol ederek randevunuzu tamamlayabilirsiniz.

MHRS Randevu İptali

MHRS Randevu İptal etmek istediğinizde de aynı adımları izlersiniz, 182 numarayı arayarak operatöre bilgilerinizi vererek randevu iptalini iletirsiniz. İnternet üzerinden online olarak MHRS Randevu iptali için, randevu geçmişine tıkladıktan sonra iptal tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.