YGS Sonuçları Açıklandı mı? YGS 2015 Sınav Sonuçları

ygs-2015-sinavi-aciklandimi-ygs-sinav-sonuclari

YGS 2015 milyonlarca öğrencinin ter döktüğü zorlu bir maratondu. Açıklandı mı? Sorusuna evet diyoruz, öğen 13:00’da açıklanan YGS 2015 sınav sonuçları birçok kişiyi sevindirirken milyonlarca kişiyi yine üzdü.

YGS sınav sonuçları için aslında haberleri dinlerken gelecek hafta açıklayacağız gibi bir açıklama duymuştum. Hatta bununla ilgili sizlere haber bile yayınlayacaktım ki şok derecede erken açıklandığını gördüm. 15 Mart Pazar günü milyonların girdiği YGS 2015 sınıavı rekor seviyede 4 gün içinde açıklandı. Bu kadar kişinin sınavlarının bir anda okunması birçok kişiyi şaşkına çevirdi ama yine hızlı okudukları için puanlama hatası olabilir diye söylentiler dolanmaya başladı.


19 Mart tarihinde açıklanan YGS 2015 sınavının sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresine girerek Vatandaşlık numaranız ile sorgulayabilirsiniz. YGS 2015 sınav sonuçları için adresinize herhangi bir bilgi gelmeyecek, bu yüzden internet üzerinden öğrenmek zorundasınız.

ÖSYM yetkililerinden gelen açıklamaya göre: Sınavdaki sorular 6 ay süresince titizlikle hazırlanmıştır, 171 sınav merkezinde 314 binden fazla eğitmen gözetmenlik yaparak görev almıştır. Uzun seneler boyunca yapılan çalışmalardan sonra 4 gün gibi kısa bir sürede milyonlarca kişinin girdiği sınav okunmuştur. Hatta optik okuyucular 2 defa kontrol edilerek hataya yer verilmemeye çalışılmıştır.

2015 YGS sınavı sonrası 160 sorulu sınavda sadece 20 sorunun açıklanması sansasyon yaratmıştı. Sorular sızdırıldı mı gibi lafları duymamak için böyle bir sistem yapıldığı da söyleniyor. YGS sınavındaki cevap anahtarını görmek isteyen öğrenciler https://ais.osym.gov.tr adresine giriş yaparak 10 gün süre ile inceleyebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.