Açıköğretim Bahar Dönemi Yeni Kayıt Sınav Tarihleri

acikogretim-yeni-kayit-sinav-tarihleri

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerden ötürü Açıköğretim sınav ve kayıt tarihleri değişti. Şimdi sizlere yeni sınav tarihleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

AÖF Bahar Döneminde yapılacak sınav 25. Milletvekili seçiminden dolayı tarihlerde değişiklik yapıldı. 25 ve 26 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek olan Açıköğretim sınavları 1 hafta geriye alınarak 18 ve 19 Nisan tarihlerine çekildi. AÖF Bahar Dönemi final sınavları ise 6 Haziran ve seçim zamanı olan 7 Haziran’da yapılacaktı ve 23-24 Mayıs tarihlerine çekilerek oy kullanımının azalması engellendi.


AÖF kayıt yenileme tarihi ise 23 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. 1 Nisan tarihinde mesai saati sonuna kadar işlemleri yapmayı ihmal etmeyin. Mazereti olanlar ise 3 Nisan tarihine kadar kayıt yenileme işlemlerinden yararlanabilecekler.

Açıköğretim Fakültesi sınavlarına yapılan kayıtlar onaylanmadığı sürece istediğiniz gibi derslerinizi ekleyip silebilirsiniz. Hiçbir işlem yapmadan kayıt yenileme yaptırdıysanız otomatik seçilen dersleri kabul etmiş sayılırsınız. 3 Nisan tarihi geçtikten sonra kesinlikle hiçbir şey kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemleri gerçekleşmeyecektir.

acikogretim-yeni-kayit-sinav-tarihleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.