15 Mart YGS Sınav Yerleri Değişen Yerler Hangileri?

ygs-sinav-yeri-degisen-iller-ilceler

15 Mart Günü YGS sınavına girecek kişileri yakından ilgilendirilen bu haberde, YGS sınav yerleri değişen il, ilçe hakkında sizlere önemli bir bilgi aktarmak istiyorum.

OSYM yetkililerden gelen ilginç açıklama herkesi şok etti! Güvenlik gerekçesi ile sınav yerleri belli olmasına rağmen değiştirilmesi gerektiği söylendi. Tartışmaların yankı bulduğu bu olay sonrası OSYM olayın doğru olduğunu, Şırnak ilimizin ilçelerinden yaşayan öğrencilerin sınav yerleri değiştirildi. Cizre, Silopi ve İdil’de yaşan 4000 öğrenci sistemde gördüklerinden farklı yerlerde YGS sınavına girmek zorunda kalacaklar.


Adı geçen ilçelerde sınava girecek kişiler artık Cudi ve Gabar Dağlarında YGS sınavına girecek. Cizre’nin merkezindeki öğrenciler, bazı uzak köylerde, aşırı soğuk, kar yağışı ve ulaşım sıkıntısı olan yerlerden nasıl geleceği hakkında da sorular soruldu.

YGS sınav yeri değişikliğinden sonra Eğitim-Sen yetkilisinden de büyük bir eleştiri geldi. Cizre gibi bir merkezde, güvenlik güçlerinin sağlayamadığı düzeni, Cudi ve Gabar gibi Dağlarda nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz gibi eleştiriler de geldi.

Ayrıca verilen bu kararın buradaki öğrencilere bir ceza olduğu da dile getirildi. Sınav günü, sabahın erken saatlerinde, yüzlerce kilometre mesafelere insanlar nasıl gidecek, ekonomik durumları yeterli olmayabilir, buna karşı önlem alınması gerekiyor.

ygs-sinav-yeri-degisen-iller-ilceler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.