YGS 2015 Sınav Yerleri Açıklandı! OSYM Adresine Hemen Girin

ygs-ne-zaman-sinav-yeri-aciklandimi

Milyonlarca gencin heyecanla beklediği YGS sınav yerleri sonunda OSYM sitesinde açıklandı. Sınav tarihi ve yeri hakkındaki detaylı bilgiyi OSYM’den kontrol edebileceksiniz.

15 Mart’a 10 gün kala bütün gençler heyecan içinde sınavı bekliyorlar. Senelerdir okudukları ve birkaç sınavla kaderlerinin belirlenecekleri YGS’ye eksiksiz şekilde başvuru yapan adayların sınava hangi binada ve salonda girecekler artık belli oldu.


OSYM’nin yaptığı YGS sınavına daha önce girmeyenler için ön bilgi verelim, ev adresinize kesinlikle sınav yeri ve tarihi gelmeyecek. Nasıl olsa elime ulaşmadı, sanırım sınav iptal, oh be diyerek yatmaya kalkışmayın. Bugün öğlen 2 sularında açıklanan sınav yerlerine bakabilmek için TC kimlik numarası ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor.

Siteden açıklanan listelerde başvuru yapan kişilerin sınava gireceği il-ilçe, bina ve sınıflar yer alacak, ayrıca fotoğrafınız da olacağı için çıktıyı aldığınız yerde resminizin net görünmesine özen gösterin. Bazı çıktılar siyah beyaz olduğu için zamanla çok silik çıkabiliyor, farklı bir yerden tekrar bu belgeyi almanızda yarar vardır.

YGS sınavına giriş için aldığınız belgelerin hiçbir yerinde gereksiz karalamalar olmamasına özen gösterin, hatta bizce siz 2-3 tane yedek çıkarın ki, hayatınızı değiştirecek bu sınavdaki hata payını en aza indirin.

YGS 15 Mart Pazar günü saat 10 itibari ile başlayacak, Türkçe-Matematik-Sosyal-Fen sorularından 40’ar tane var, 160 sorunun yer aldığı sınavda süreniz ise 160 dakika olacak.

 ygs-ne-zaman-sinav-yeri-aciklandimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.