Yeni Audi R8 V10 Plus Özellikleri Nelerdir?

audi-r8-v10-plus-ozellikleri-nelerdir

Audi’nin mühendisleri öyle boş boş oturmuyor, yarış arabası konseptlerini normal yollara taşıyan R8 V10 Plus modelinde ne gibi özellikler var bir göz atalım.

Audi, mükemmel performans sunan R8, 100 kilometreye 3.2 saniye gibi çok kısa bir sürede çıkabiliyor. Alüminyum ağırlıklı üretilen bu model hız tutkunlarına hitap edecek. Audi R8 5.2 FSI motor ile birlikte 610 Ps gücü üretme yeteneğine sahip, 330 kilometre hıza ulaşacağını da belirtmek istiyorum. Önceki serilerine oranla V10, çok ağır olmasa da performansı göz dolduruyor, bu tür arabalarda motor sesi önemli, çıkardığı tok ses ile içinizi titretecek.


Audi R8 V10 Plus 1454 kilogram ağırlığında, eski versiyona göre daha fazla ekipman olmasına karşın, CFRP ve Alüminyumdan yapıldığı için daha hafif.  Manuel vites severler için 7 vites oldukça farklı bir deneyim yaşatacak, S tronik şanzıman ve Quattro ile yolda diğer araçlardan ne kadar güçlü olduğunuzu hissedeceksiniz. Çekiş sırasında tork yol durumuna göre kendini ayarlamayı başarıyor. Yeri geldiğinde torkun tamamını ön ve arka kısımlara dağıtma gibi bir özelliği var.

Auidi R8 V10, spor araç severleri çok tatmin edecek, eskisine göre daha büyük bir alanı görerek sürüş keyfi yaşayacaksınız. Uzunlar yaktığınızda artık etrafı daha net görebileceksiniz çünkü lazer seçeneği yer alıyor. Aracın kontrollerini direksiyon üzerinden yapacaksınız, zaten Audi R8’e bindiğiniz zaman, kendinizi yarış pistinde hissetmeye başlayacaksınız, tabi normal yollarda gaza gelip abartı da hız yapmayın.

audi-r8-v10-plus-ozellikleri-nelerdir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.