150.000 Öğretmen Atamaları için Kanun Teklifi Detayları

ogretmen-atamalari-icin-kanun-teklifi

Öğretmen adayları için iyi haber, CHP grup Başkanvekili tarafından, 23 Nisan tarihine kadar 150.000 öğretmen ataması yapılması için kanun teklifi verildi.

Aslında çok fazla öğretmen adayı var, belki bir o kadar da ihtiyaç var, tabi ekonomik durum göz önüne alınınca bütün atamalar aynı anda yapılamıyor. Hamzaçebi ise, Milli Eğitim Bakanlığının Kanun Hükmünde Kararnamesinde değişiklik yapılması gerektiğini düşünüyor. Hamzaçebi tarafından verilen kanun teklifi eğer kabul edilirse 150 bin kadrolu boş yere atamalar yapılacak, hem de 50 gün içinde olması isteniyor.


Kanun teklifinin verilmesindeki gerekçe ise; öğretmenler istenmeyen durumlara maruz bırakılıyor, ayrıca ülkede öğretmen ihtiyacı çok fazla olmasına rağmen gerekli atamalar yapılmıyor. Öğretmen atamalarının yapılmaması arkadan gelen adayların da açıkta kalma ihtimalini artırıyor ve bu da sistemin yapısını iyice bozmaya başlıyor.

Hamzaçebi, bütün okullarda ihtiyaç duyulan öğretmenlerin atamasının çabuk bir şekilde yapılmasını gerektiğini savunarak kanun teklifini sundu. Bakalım bu teklif geçerli olacak mı, yoksa atamalar başka bahara mı kalacak?

ogretmen-atamalari-icin-kanun-teklifi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.