2015 Çin Takvimi İle Bebek Cinsiyeti Hesaplama Nasıl Yapılır

Çin Takvimi, 700 seneden bu yana, hamilelerin çocuklarının cinsiyetini hesaplama için kullanılır. Bebek Cinsiyeti hesaplama işleminde en iyi yöntemlerden birinin Çin Takvimi olduğu kabul edilir, doğruluk oranının da yüzde 90 olduğu bilinmektedir. Çin Takviminin gerçeği Pekin’de Üniversite’de saklanmaktadır.

Peki, Çin Takvimine göre bebek cinsiyeti nasıl belirleniyormuş, ona bir göz atalım. Burada önemli nokta, anne ne zaman hamile kaldıysa hesaplama ona göre yapılır. Anne adayları 18 yaşında olursa erkek çocuk sahibi olma şansı daha yüksektir. 18 yaşındaki genç bayan, Ocak-Mart Aylarında hamile kalmış ise bebeğin cinsiyeti kız, geri kalan aylarda ise erkek olma ihtimali daha yüksektir. Kız çocuğu sahibi olma ihtimali 21 yaşında daha fazladır, Yılın ilk ayı olan Ocak hariç diğer 11 ayda hamile kalan bir annenin kızı olması ihtimali daha çoktur.


Eğer Mart ayı ve ileriki aylarda doğduysanız, yaşınıza 1 ilave ederek, aşağıdaki resimdeki tabloyu inceleyerek bebeğinizin cinsiyetini ortalama olarak tahmin edebilirsiniz. Ocak-Şubat aylarında doğanlar ise aşağıda verdiğimiz listeyi inceleyerek yaşlarına 1 mi, yoksa 2 mi ekleyecekler öğrenebilirler.

Örnek vermek gerekirse listede 15 Şubat 1972 yazıyor, eğer 15 Şubat tarihinden yukarı bir tarihte doğduysanız 1 ekleyeceksiniz, aşağı bir tarihse 2 eklemeniz gerekecek, karışık gibi görünse de ok kolay, aşağıdaki listeyi takip edip kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Çin-Takvimine-Göre-Yaş-Hesaplama-Tablosu

 Çin-Takvimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.