Mazereti Olanlar için AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri

mazereti-olanlar-icin-aof-bahar-donemi-kayit-yenileme-son-tarih

AÖF 2. Bahar Dönemi Kayıt Yenileme işlemi 2 Mart Pazartesi tarihinde sona erdi, Mazeretli olanlar için ise AÖF Kayıt Yenileme 4 Mart tarihine kadar devam edecek.

AÖF 2. Kayıt Dönemi 23 Şubat tarihinde başlamıştı, Pazartesi son bulan kayıt yenileme tarihinin ardından mazereti olanlar Çarşambaya kadar kaydını yenileyebilecek. Eğer bu dönem için ders zorunluluğunuz yoksa ama öğrencilik hizmetlerinden yararlanmaya devam etmek istiyorsanız da, kayıt yenileme işlemi yapmanız mümkündür.


Bahar Döneminde kaydınızı yenilerken ders seçimleri için 30 krediniz olacak, atama Fakülte tarafından gerçekleşecek. Tekrardan alınan dersler dışında, fakülte tarafından atanmış olan dersleri çıkarabilir, 45 krediye kadar da, bir üst dönemden ders alabilirler. Fakülte otomatik olarak size dersleri verdikten sonra bankaya ödeme yaparsınız onları kabul etmiş sayılacaksınız. Para yatırmadan önce, dersleri iyice düzenleyin, eksikleri tamamlayın, son kontrollerden sonra bankaya parayı yatırabilirsiniz.

AÖF Kayıt Yenileme için 23 Şubat ve 4 Mart tarihleri arasında ücretleri yatırdıysanız, yalnız yine de ders ilave etmek durumundaysanız Anadolu Üniversitesi kayıt sayfasından Mazeretli Ders Ekleme linkinden yapabileceksiniz. Özellikle, ders atamaları bittikten sonra, 1-2 ders ile mezun olma şansınız varsa ders ilave işlemi yapabilirsiniz, tabi yine 45 kredi kuralını geçmemeniz gerekiyor.

Bahar Dönemi kaydını yenilemek için para yatıracaksınız, dersleri ekleyip çıkardığınız bölümden, veya çıktısını aldığınız sayfadan banka bilgilerini öğrenebilirsiniz. ATM’lerden kartlı veya kartsız şekilde ücreti yatırabilirsiniz, interneti aktif olarak kullanıyorsanız online bankacılık işlemlerinden ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

4 Mart tarihinden sonra halen kayıt yapmayan, ücret ödemeyen kişilerin geri dönüşü olmayacak, kayıt tamamlandıktan sonra AÖF şubelerinden o dönemin ders kitaplarını alabilirsiniz.

mazereti-olanlar-icin-aof-bahar-donemi-kayit-yenileme-son-tarih

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.