MWC 2015 Ürünleri HTC Re Vive İncelemesi

2015-mwc-urunleri-sanal-gerceklik-gozlugu-htc-re-vive

MWC 2015’te tanıtılan teknoloji ürün HTC Re Vive, sanal gerçeklik gözlüğü olarak karşımıza çıktı. Zaten şu aralar herkes bu ürün üstüne çalışmalar yapıyor, HTC firması da Valve ile güçlerini birleştirerek böyle bir adım atmışlar, umarım beklentileri karşılar.

Sanal Gerçeklik kiti olarak sizlere ilk önce Oculus Rift’ten, sonra da Gear VR’den bahsettik, tabi bunları yapımları daha bitmedi, sadece ön bilgi geldi. HTC Re Vive ise her şey ile hazır, üretimi ise 2015 sonunda gerçekleşecek gibi görünüyor. HTC Re Vive, diğer rakiplerine göre hareketi izleme sensoru sayesinde büyük fark yaratacak, HTC sel verip sır vermese de, odanın bütününde kablosuz bağlantı seçeneği sunan VR kontroller yer alıyor.


HTC firması, rakiplerine nazaran sanal dünyayı diğerlerine nazaran daha esaslı şekilde görüntüye sunacak. Bu yüzden belirli bir alan kablosuz bağlantı ile tespit edilecek, bütün nesneler size eksiksiz olarak gelecek. Bu cümleleri 20 yıl önce kuruyor olsaydık, hangi film o ya, gerçekten çok güzelmiş diye bir cümleyi anca kurardık çünkü sadece hayaldi. Yalnız şu var, bütün oda taranıyor, bağlantı süper ama kendisi kablo ile kısıtlı, bu yüzden rahat bir yürüme alanı sağlayamayabilir, bir sonraki modelinde bu sorunu da ortadan kaldıracaklarına şüphemiz yok.

Sanal gerçeklik gözlüklerinde genelde titreme gibi problemler oluyor, yüksek görüntü kalitesi, saniyede 90 kara gibi özellikler sayesinde titreme olayı rafa kaldırılmış gibi görünüyor. HTC Re Vive ürünü detaylı olarak haftaya Oyun Geliştiricileri Konferansında tanıtılabilir, tabi bu sadece bir tahmin.

2015-mwc-urunleri-sanal-gerceklik-gozlugu-htc-re-vive

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.