HP Spectre X360 Dizüstü Teknik Özellikleri

hp-spectre-x360-teknik-ozellikleri-incelemesi

Şimdi sizlere HP’nin yeni efsanesi olabilecek, dönen ve tablet gibi kullanan Spectre X360 dizüstü bilgisayarını herkese tanıttı. Şimdi teknik özelliklerine şöyle bir göz gezdirelim.

HP’nin ben pek tasarımlarını sevmem, yalnız bu modeli gri rengi, güzel tasarımı ile dikkat çekici olmuş. HP Spectre X360, 15.9 mili metre kalınlığında, ve İntel marka işlemcinin hem i5 hem de i7 olarak 2 farklı modele sahip. 13.3 inç orta boy ekrana sahip, dokunmatik ekranlı ve kalitesi gerçekten çok iyi. İ5 olan modelde 4 gigabayt ram yer alırken i7 modelinde ise 8 gigabayt rami var. Aynı şekilde düşük özellikli model 128 gigabayt alan sahip, yüksek modelde ise 512 gigabayt alan var, bence ikisi de yetersiz ama idare etmeye çalışacağız.


HP Spectre X360 özellikleri düşük gibi gelse de aslında bir nevi ultrabook gibi, bu yüzden bataryası da 12 saate kadar dayanabiliyor, tabi sizin hangi güçte, hangi programlar ile kullandığınıza göre değişiklik gösterecektir. Macbook Air’a rakip olmak istiyor ama bu kadar da kolay bir iş değil.

HP’nin avantajı ise 1080p kalitesinde videoları oynatırken bile 11 saat boyunca sıkıntı yaşamaması oluyor. USB 3.0 girişleri, SD kart girişleri , HDMİ ve Windows 8.1 işletim sistemi ile karşınıza gelecek. Ürünün düşük modeli 899 Dolar iken diğer yüksek modeli 1399 Dolar, Doların 2.50’yi aştığını düşünürsek epey bir pahalı olacak.

hp-spectre-x360-teknik-ozellikleri-incelemesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.