Murat Kaptan 3 Boyutlu Yerli Animasyon Film Konusu

murat-kaptan-3-boyutlu-animasyon-bilimkurgu-film-konusu

Mart ayında vizyona girecek yerli filmler arasında ilginç bir yapım var. Animasyon ve bilim kurgu film türü az olan ülkemizde Murat Kaptan 3 boyutlu yapımı iki konuyu da ele almış. Şimdi filmin özetine bir göz atalım.

Murat Kaptan, mevcut ekibi ile beraber, Savanos ismini verdikleri devasa uzay aracı ile birlikte Albatros isimli istasyondan harekete geçerler,  bu sırada yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgide ilerlerken onların yaşayacağı sorunları izleyeceksiniz. Uzay o kadar büyüktür ki, teknolojik cihazların çok gelişmesine rağmen halen bazı yerlere ayak dahi basılamamıştır. 9. Sektör ismi verilen yer keşfedilmeye beklemektedir, Murat Kaptan, arkadaşları, bilim insanları da uzay gemisinde yer almaktadır. Bu kadar bilgili insanın bu yolculuğa katılması gayet doğaldır, çünkü evrenin tek noktasında bulunan özel bir maddenin peşine düşmüşlerdir. 9. Sektörde yer alan bu maddeyi almak için çok zorlu mücadeleler içinde bulunmaları gerekecektir, uzay boşluklarla dolu olsa da içerisinde pek çok tehlike barındırıyor.


Şahin Derun yönetmenliğindeki yerli animasyon yapımını izlediğiniz zaman görseller sizi çok etkileyecek. Bir ara gerçek mi, yoksa animasyon mu diye ikileme düşebilirsiniz. 6 Mart tarihinde, yani haftaya Cuma gösterime girecek olan yapımı seyretmenizi tavsiye ederiz.

murat-kaptan-3-boyutlu-animasyon-bilimkurgu-film-konusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.