Yerli Dram Filmi Yeni Dünya Konu Özeti

2015 yerli dram filmleri içinde eminiz ki en çok izlenme sayısına ulaşacak yapım Yeni Dünya olacak. Şimdi sizlere 6 Mart vizyon filmi olan yapımın konu özetini aktarmak istiyoruz.

Soner, zorlu hayat şartlarına daha fazla dayanamayarak yaşadıkları küçük yerden çıkıp İstanbul’a gitme kararı verirler. Soner’in ve aile bireylerinin tek derdi yaşam sıkıntısı değildir, çocukları down sendromlu olduğu için hayat onları daha zorlu bir duruma sürükler ve karşısına sürekli taş çıkarır. Bütün bu dertlerin onların büyük şehre göç etmesini önleyemez ve yola çıkarlar. Devlet Soner’e hasta çocukları için para ödeyecek olsa da, eline geçecek miktar öyle bir ailenin karnını doyurmaya bile yetmeyecektir. Taşı toprağı altın laflarına inanarak 15 milyon insanın yaşadığı yere gelirler ama buradaki hayatın da köy yerlerindeki kadar zor olduğunu acı imtihanlar ile öğreneceklerdir.


Caner Erzincanlı dram filmi Yeni Dünya’nın yönetmenliğini yaptı ve kadro ise gerçekten çok iyi. Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı gibi isimlerin yanı sıra daha çok ünlü kişiler var ve vizyona yeni giren bu yapımı mutlaka izleyin, şimdi sizlere filmin fragmanını sunmak istiyoruz.

yeni-dunya-yerli-dram-filmi-konusu-fragmani

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.