Yerli Film Çekmeceler Konu Özeti

cekmeceler-film-konu-ozeti

 Dram yapımları son zamanlarda rağbet görmeye başladı, ben pek sevmesem de, sizlere yerli yapım olan Çekmeceler filminin konu özetinden bahsetmek istiyorum.

6 Mart tarihinde izleyici ile buluşacak olan Çekmeceler filminde, Deniz isimli güzel bayanın 32. Yaş gününde başına gelen kötü kazadan sonra yaşadıklar travma dolu anlar konu alınıyor. Doğum günündeki yaralanma olayından sonra hastaneden tedavi göre ve fiziksel olarak iyileşen Deniz, ruhsal yönden ise adeta çöküntüye uğrar. Psikolojisinde sorunlar olan kız, her daim geçmiş yaşantıları ile yüzleşmeye mahkum olmuştur. Eskiden aileler çocuklarına, özellikle yetişkin kız çocuklarına karşı kimse nasıl bir yaklaşım içine girileceğini bilmezdi. Aileler sürekli baskı uygular ve onları ruhsal bunalıma sokarlardı. İşte Deniz de, bu tür olayları sürekli hatırlamaya başlayacaktır.


Çekmeceler filmi, M. Caner Alper ve Mehmet Binay yönetmenliğinde yapılmıştır ve gerçek yaşamdan alınan kesitler ile birleştirerek sinemaya uyarlanmıştır.Deniz’in 25 yıl boyunca başından geçen olayları sırası ile bizlere aktaran filmin sinemaya uyarlanışı biraz farklı, oyun gibi, 70 senesinde bugüne kadar kullanılan giysiler, müzikler, ortamlar o günden bugüne gelene kadar bizlere farklı tarzlar ile aktarılacak. Yönetmen Zenne filmi ile de çok ses getirmişti, bu farklı yapım ile yine kalitesine göstermeye çalışacak. Deniz rolün Ece Dizdar oynarken, Ümit Olcay, Tilbe Saran ve Taner Birsel gibi oyuncular da ona eşlik edecek.

cekmeceler-film-konu-ozeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.