2015 Her Şeyin Teorisi Filminin Konu Özeti

2015 yapımlarından Her Şeyin Teorisi isimli film Cuma, 27 Şubat’ta seyirci ile buluşacak. Biyografinin dram ile birleştiği bu filmin konu özetini sizlere aktarmak istiyorum.

Her Şeyin Teorisi, bilim ve fiziği farklı bir boyuta taşıyan Stephen Hawking’in eşsiz yaşamını seyirciye aktarıyor. Stephen Hawking, üniversitede hayatının aşkı ile tanışır, film ünlü fizikçinin gençliğine kadar dayanıyor. Stephen Hawking herkes tarafından garip olarak karşılansa da üniversitedeki en zeki öğrencilerden biridir ve Cambridge Üniversitesinde okumaktadır. 1965 yılından sonra 26 sene boyunca evli kaldığı Jane Wilde ile güzel bir hayatı olacaktır. Bu meşhur dehanın daha 21 yaşında bir genç ilen çok kötü bir hastalığının olduğu ortaya çıkar. Güzel evliliği sonrasında bu hastalık hayatlarını çok zorlu koşullara taşıyacağı gibi büyük bir savaşın içine girmelerini sağlayacaktır. Her şey kötü gitmesine rağmen bu çift öyle mücadeleler verir ki, adeta mucize yaratırlar, üstüne üstlük bir de çocukları olur. Hastalık derecesi artınca hayatları daha zor bir hal alınca içinden çıkamaz bir duruma doğru ilerlerler.


Man on Wire, Karanlıklar Dansçısı gibi filmlere imzasını atan ve Oscar alan ünlü yönetmen James Marsh yer alıyor. Stephen Hawking’i canlandıran Eddie Redmayne, daha geçtiğimiz gün Oscar alarak adeta çılgına dönmüştü. Anlayacağınız bu eşsiz filmde 2 tane Oscar Ödülü almış kişi yer alıyor ve Cuma günü mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2015-her-seyin-teorisi-film-konu-ozeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.