2015 Asteriks Roma Sitesi Film Konu Özeti

2015 Şubat filmleri arasında yerini alan Asteriks: Roma Sitesi, macera ve komedinin animasyon ile birleşmesi ile oluşan muhteşem bir yapım ve şimdi filmin konu özetini aktarmak istiyorum.


Sezar, her zamanki gibi Galyalılara karşı düşmanlığını besler ve bu durumun üstesinden gelmek için çok farklı bir yöntem denemeye karar verir. Gaulois şehrinin yanına bir Roma sitesi kurmak isteyen Sezar’ın amacı, Galyalıları Romalı gibi yaşamaya çalıştıracak, sonrasında ise onları bir koloni hale getirmeye uğraşacaktır. Sezar kuracağı Roma Sitesinin ismine ise Tanrılar Sitesi adını verecektir ve sonrasında Galyalılardan kurtulacaktır. Asteriks ve Oburiks bu durumun farkına varmışlardır ve daha şehir kurulmaya başlamadan evvel önlem almak için harekete geçerler. Yaptıkları bu ilk hamle başarılı olamamıştır bunun sonucunda sitenin ilk evleri inşa edilmeye başlamıştır. Evler bittikten sonra bazı Romalılar oraya yerleşmeye başlamıştır, daha ilk günlerden problemler çıkmaya başlar. Asteriks ve Oburiks ilk hamlede başarılı olamasalar da, yaşadıkları yerleri korumak için mücadeleye devam edeceklerdir.

Asteriks Roma Sitesi, Lois Clichy yönetmenliğinde seyirci ile buluşuyor, bu muhteşem yapımı üç boyutlu olarak 27 Şubat tarihinden itibaren izlemeye başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.