Meizu MX5 veya MX5 Pro İsimli 41 MP kameralı Telefon Özellikleri

meizu-mx5-teknik-ozellikleri-nelerdir

Meizu, akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yaparak MX4 modelini Türkiye’de satışa çıkarmıştı. Birçok büyük marka arasından sıyrılmak için MX5 veya MX5 Pro isminde öyle bir model çıkarmaya karar verdi ki, bütün piyasayı ele geçirmek istiyor.

Çin’deki Mydriver isimli sitede Meizu telefonu hakkında gelen bilgiye göre, parmak izi teknolojisinde yeni sistemi kullanması bekleniyor. 5.5 inç devasa ekranı ile 2k yüksek çözünürlüğe sahip model, görüntü konusunda sizi çok şaşırtacak. Mediatek işlemci ile yüksek performans hedefleyen MX5 modelinin en şaşırtan özelliği ise 41 mega piksellik kamerası olacak. Duyunca ben de inanamadım ama böyle bir kameranın boyutu ne denli büyük olur, onu da tam kestirmek mümkün değil. En iyi akıllı telefonların 1-2 Gigabayt Ram’i olduğunu düşünürsek, Meizu’nun 4 Gigabayt Ram ile piyasaya çıkması çok ilginç olacak. Aslında, Nokia Lumia eski bir modelinde böyle bir kamera ile teknoloji severlerin karşısına çıkmıştı ama bu modeldeki kameranın daha kaliteli olacağını düşünüyorum.


MWC 2015 Mart 1’de yapılacak ve bütün büyük markalar kozlarını bu kongrede oynayacaklar. Büyük telefon markalarını geride bırakmak için çok yüksek özellik ve düşük fiyat politikası uygulayan modellerin neler ile karşımıza çıkacağı merak konusu. Meizu MX5 ve MX5 Pro çalışmalarının devam ettiği bilgisi gelmişti, Mart’a yetişir mi bilmiyorum ama piyasaya çıkarsa bayan bir ortalığı sallar. 1 hafta sonra yapılacak Kongreden sonra sizlere teknoloji haberlerinin detaylarını aktaracağız.

meizu-mx5-teknik-ozellikleri-nelerdir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.