Manda Yuvası Filmimin Konu Özeti

2015 Türk yapımı filmlerden sırada Manda Yuvası var. 27 Şubat 2015, yani Cuma günü sinemaya gelecek olan yapım komedi türü ile karşımıza çıkıyor ve sizlere konusundan bahsetmek istiyorum.

Aşur Kastamonu’da yaşayan biridir ve İstanbul’a göçmeye karar verirler. İnşaat işi yapan Aşur, ufak, tefek hesaplar yaparak insanları dolandırmaya başlar. Birçok farklı alandan tadilat yapmak için iş alır, paraları alır ama bir türlü işleri tamamlamaz. İşlerin yarısını yaparken işçilerin de parasını ödemez, bir süre sonra peşine, işini tamamlamadığı kişiler ve yanında çalışanlar düşer. Aşur ise milleti dolandırdıktan sonra başka bir düzenbazlık için planlar yaparken diğer dolandırdıkları da peşinden gelmeye devam eder. Bu arada eşi ile arası limoni olan Aşur, Kastamonuluların sürekli gittiği bir kıraathaneye gider.


Aşur gittiği bu kahvede bir görüntülü sohbet olaylarını öğrenir, Kastamonu’ya bağlanır ve aile yadigarı kimsenin oturmadığı evde birilerinin kaldığını kendi gözleri ile görür. Olayın ayrıntılarını anlamak için memleketine geri döner. Eve vardığında kamerada gördüklerinin gerçek olduğunun farkına varır ve burada yaşayan kişinin Greenpeace üyelerinden Vedat isimli bir delikanlı olduğunu öğrenir. HES yapımları sonrası oluşabilecek olan sorunları insanlara anlatmaya karar verir ve bütün köylü bir olarak projeye karşı gelirler.

Televizyonlarda görmeye alıştığımız İlyas İlbey, filmin hem yönetmeni hem de başrol oyuncusu olarak yer aldı. Seray Sever ve Kemal Kocatürk filmdeki diğer iyi oyunculardır. Filmin fragmanını sitemizden izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.