Lumia 640 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

lumia-640-ızellikleri-fiyati-incelemesi

Microsoft, Nokia’yı satın almasının ardından yeni telefon modeline ne Windows, ne Nokia ismini verdi, sadece Lumia 640 olarak anılacak. Şimdi özellikleri ve fiyatından sizlere bahsetmek istiyorum.

Lumia 640 modeline orta üst düzen bir telefon diyebiliriz. MWC 2015’te tanıtılması beklenen akıllı telefonun ekran boyutu 5 inç olacak, 720p yüksek çözünürlüğe sahip modelin işlemci Snapdragon 400, 1 Gigbayt Ram kapatsitesi, 8 Gigabayt boş alanı yer alıyor. Microsoft, öz çekim severleri pek düşünmemiş, ön kamera sadece 0.9 mega piksel, esas kamera ise 8.7 mega piksel olacak. 2500 mili amper bataryası özelliklerine göre oldukça yeterli, 2 sim kart desteği ve dijital televizyon özelliği yer alıyor. Bu özelliğin her ülkede aktif olup olmayacağı konusunda pek bir fikrimi yok.


Lumia 640, büyük ihtimal Windows 8.1 ile huzurlara çıkacak ama kısa süre içinde güncellemesi gelerek yeni işletim sistemi Windows 10’a yükseltilecek. Bu modelin yanında bir de Lumia 645 adında akıllı telefonun çıkacağı da dedikodular arasında yer alıyor ama bunu ancak Mart 1’de anlayabileceğiz.

LTE, NFC destekli bu modelin piyasa fiyatı çok iyi, sadece 275 Dolar, ülkemizde Dolar biraz düşük olsa neredeyse bedava denecek bir fiyata sahip olabileceğiz.

lumia-640-ızellikleri-fiyati-incelemesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.