Youtube Kids Uygulaması Ne Gibi Özelliklere Sahip

youtube-kids-uygulamasinin-ozellikleri-nelerdir

Youtube, yepyeni bir uygulama ile karşımıza geliyor. Youtube Kids, yani çocuklar için gelen bu uygulama sayesinde artık sizin yardımınıza ihtiyacı olmadan dilediği videoyu çok kolay bir şekilde izlemeye başlayacaklar.

Dünya üzerinde hemen her cihaz Android kullandığından dolayı, Youtube ilk olarak bu platformda kendini gösterecek. Gereksiz birçok alan bu uygulamada yer almayacak, aşırı sadece bir görünüm hakim olacak. Youtube Kids ilk ekranı görünce aklınıza Chrome tarayıcının başlangıç alanı geliyor, baya benzemiş ama daha kullanışlı olacak. 8 parça alana bölünen yerlerde, küçüklerin en çok izlediği videoları burada bulabileceksiniz. Youtube Kids ile birlikte çocuklar sevdiği bütün çizgi dizlere, filmlere, okul için ihtiyacı olan eğitimlere kısa yoldan erişebilecekler.


Uygulamadaki tek ayrıntılar bunlar değil, normalde video tıklama alanları küçük olurdu, çocuklar için yapılan bu uygulamada bütün alanlar çok büyük olacak, tıklama konusunda da problem yaşanmayacağı için daha kullanışlı olacak. Uygulamanın en güzel özelliği sesli arama olmuş, konuşan ama henüz yazma bilmeyen çocuklara güzel bir hediye olmuş.

Youtube’un yeni programı bu Pazartesi günü aktif olarak indirilebilecek. Eminim küçük çocuk sahibi bütün aileler bu gelişmeyi çok yakında takip ediyorlardır. Programı indirdikten sonra kullanımının ne kadar kolay olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz, çocuklarınız artık istemediğiniz hiçbir şey ile karşılaşmayacak.

youtube-kids-uygulamasinin-ozellikleri-nelerdir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.