En Ucuz Akıllı Telefonlar Huawei Ascend Y540 Özellikleri

en-ucuz-akilli-telefonlar-huawei-ascend-y540-ozellikleri-ve-fiyati

En ucuz akıllı telefonlar listemizde bu sefer Huawei firmasının Ascend Y540 modeli yer alıyor. Şimdi sizlere, bu telefonun fiyatı ve teknik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyorum.

Huawei firmasının Ascend 530 modelinin yeni versiyonu olarak karşımıza çıkan Y540, 100 Avro gibi bir fiyata satın alınabilecek. Ülkemizde 300 TL civarlarında olması bekleniyor ama yine de değişkenlik gösterebilir. Şimdi bu modelin eskisinden ne gibi üstünlükleri var bir bakalım. Y530, 512 megabayt Ram’e sahipken Ascend Y540 1 Gigabayt Ram’e sahip. Ayrıca yeni modelde bataryada yükseltilmiş, 1750 mili amperlik pil, 1950 olarak güncellenmiş. Android 4.4 yüklü halde gelecek cihaz, harici kartlar ile 32 Gigabayt’a kadar yükseltilebilecek. Huawei Ascend Y540 modelinin kamerası bizi pek tatmin etmedi ama 100 Avroluk modelden çok bir şey de beklememek lazım. 5 mega piksel kamera belki orta düzeyde ama öz çekim için kullanılacak olan kameranın VGA olması hayal kırıklığı olmuş, en azından 2 MP olabilirdi. İşlemci de orta düzey, yüksek modellerdeki gibi 4-8 çekirdek beklenmiyordu, 2 çekirdekli ve 1.3 Gigahertz hızında Mediatek işlemci kullanılmış.


Huawei Ascend Y540 4.5 inç ekranı ile karşımıza geliyor, fazla renk seçeneği yok ama olsun, zaten standart renkler dışındaki ürünler pek talep görmüyor. Umarım ülkemize kısa zamanda en uygun fiyattan giriş yapar, yeni bilgiler elimize geçince aktarmaya devam edeceğiz.

en-ucuz-akilli-telefonlar-huawei-ascend-y540-ozellikleri-ve-fiyati

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.