Chappie Filminin Konu Özeti

chappie-film-konu-fragmani

2015 yapımlarından Chappie 6 Mart tarihinde gösterime girecek ve şimdi sizlere bu bilim kurgu ve aksiyon yapımının konusunu kısa bir özet halinde aktarmak istiyorum.

Teknolojinin aşırı gelişti bir dönemde insanlar artık güvenliği sağlamaları için devreye robotları sokmuşlardır. Öyle büyük bir teknoloji ile yapılmış ki robotlar, bir gün kendilerini yönetmeye başlayıp bütün insanlara büyük bir baskı uygulamaya başlarlar. Büyük bir kesim robotların baş edilemez gücünden korksalar da, bazıları içindeki direniş duygusunu dinleyerek bu baskıcı rejimden kurtulmak için elinden geleni yaparlar. Bir insan grubu, polislerden oluşmuş robotlardan 1 tanesini ele geçirir ve işte mücadelenin gidişi o zaman değişmeye başlar. İnsanlar özel bir yazılım ile bu robotu insan gibi bir hale sokarlar, kelimeye öğrenmeye bile başar ki, bu robotun adı Chappie’dir. Tabii, bu robot bazı yetkililer tarafından artık çok tehlikeli olduğu kanısına varılır ve yok etme uğraşırlar, bakalım bunu başarabilecekler mi?


Filmin yönetmeni Neill Blomkamp, daha öncesinde fazla para harcamadan yapılmış District 9 ve sonrasında epey popüler olan Elsiyum filmi ile karşımıza çıkmıştı. Hugh Jackman’ın rol aldığı bu muhteşem yapıtı 2 hafta sonra mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

chappie-film-konu-fragmani

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.