Boyun Eğmez Filminin Özeti ve Fragmanı

boyun-egmez-film-konusu-fragmani

Bu Cuma gösterime girecek olan ve eminim diğerlerine nazaran daha çok konuşulacak yapım Boyun Eğmez filmi olacak. Şimdi size bu savaş filminin özeti ve fragmanını aktarmak istiyorum.

Louis Zamperini isimli adam, çok hızlı bir koşucudur ve belki de dünyada ondan iyi yoktur. Amerika’yı, yani ülkesini, 36 yıllarında yapılan ve Almanya’da düzenlenen Berlin Olimpiyatlarında temsil eder. Herkes ondan çok büyük başarılar beklerken büyük çabalar harcamasına karşın ne yazık ki dereceye girip madalya almaya hak kazanamamıştır. Üstün performansından mıdır, yoksa aşırı azimli olmasından mı, bilinmez ama Adolf Hitler gibi bir adam bile onunla tanışmayı istemiştir. Aradan dört yıl geçmiştir ve Japonya Tokyo’da yeni olimpiyat düzenlenir. Bu koşuya katılmak için giden Zamperini, oradaki en büyük favoridir. 2. Dünya Savaşı başlayınca bu olimpiyat iptal olur ve Louis Zamperini de kahramanlık yaparak savaşa katılır. Savaş sırasında Pasifik açıklarında büyük bir kaza olur ve Japon askerlerinin eline geçerler. O askerler ise işkenceci olarak bilinmektedir ve kahramanlarımız 47 gün boyunca bu eziyete katlanıp yaşama tutunmak zorunda kalırlar.


Angelina Jolie tarafından yönetilen Boyun Eğmez filmi 20 Şubat tarihinde vizyona girecek ve Louis Zamperini’nin yaşamını konu alarak Biyografi dalında gerçekten güzel bir yapım çıkacak.

boyun-egmez-film-konusu-fragmani

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.