Aşçı Robotlar Nedir, Özellikleri Nelerdir

asci-robot-nedir-ozellikleri-nelerdir

Teknolojinin gerçekten sınır yok, filmlerde gördüğümüz o robotlar artık gerçek oluyor. Aşçı robot nedir, ne gibi özellikleri vardır, az çok bunlardan bahsetmek istiyorum.

Aslında bu robotu geliştirenler ABD ordusu, ilk etapta gelişimleri için yemek yapan bir aşçı robot tasarlamayı düşünmüşler. Youtube videolarına bakarak çeşitli yemekleri yapabilme özelliğine sahipler. Tabi, asıl amaç yemek yapan bir robot tasarlamak değil, ordunun ihtiyaçları doğrultusunda bu şekilde projenin ilk aşaması tamamlanacak. Birçok kişi orduda nasıl kullanılacağını merak ediyor, gelen açıklamaya göre, askeri araçların tamiri, taşıma ile ilgili işlerde kullanılması planlanıyor.


Yapay zekanın adeta çağ atladığı bu aşçı robotlar orduya çok şey kazandıracak gibi görünüyor. Tabi, belirli bir kesim bu robotların ileride insanlara savaş için kullanacağını da düşünülüyordur. DARPA projesi ile birlikte dünya adeta çağ atlamaya hazırlanıyor. Askeri birlikler yerine daha farklı alanlarda kullanılması daha iyi olacaktır. Yıllarca izlediğimiz o bilim kurgu filmleri gerçeğe dönüşerek robotların insanlara saldırma korkusu nedeni ile bu projenin kesinlikle yapılmaması gerektiği bile düşünülüyor.

asci-robot-nedir-ozellikleri-nelerdir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.