2015 Yerli Film Çarşı Pazar Konu Özeti

carsi-pazar-2015-film-konu-ozeti

2015 yerli filmleri sayısı o kadar fazla ki, artık yetişemez oldum. 27 Şubat tarihinde vizyona girecek olan Çarşı Pazar isimli yapımın konusundan, fragmanında biraz bahsetmek istiyorum.

Filmdeki kahramanımız, para kazanmak için hamamda kese yapar. Bu iyi niyetli tellak, her şey iyi giderken Tuncay isimli adam yüzünden birden tersine dönmeye başlar. Aslında konu bildiğimiz gibi, Tuncay isimli adam çok zengindir ve inşaat işleri ile uğraşmaktadır. Kahramanın çalıştığı hamam bir iş hanı içerisinde yer alır, Tuncay ise burayı satın altıktan sonra yıkacak yerine daha çok pazara kazanabileceği bir yer yapacaktır. Cemil isimli adamı ise iş hanındaki esnaflardan, Kahramandan nefret eder, bu yüzden de Tuncay ile ortaklık yapar. Esnafa dil dökerek onların mekanlarını satması için sürekli ikna turları atar, Kahraman ise bu oyuna gelmez ama babadan kalma borçlar da onun çok belini bükmüştür.Parayı kazanmak için de, hamama bir sürü müşteri bulmak zorundadır ama nasıl yapacağı konusunda pek de bir fikri yoktur. Tam da bu sırada güzel bir tarih öğretmeni ile tanışır ve beraber borçları ödeyip hamamı kurtarmak için çalışmalara başlarlar.


Çarşı Pazar filmi komedi yapımı olarak karşımıza çıkıyor ve yönetmenliğini Muharrem Gürbüz yapıyor. Erdem Yener, Ayhan Taş gibi isimlerin yer aldığı yapımı 2 hafta sonra mutlaka izleyin.

 carsi-pazar-2015-film-konu-ozeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.