Netekim Karakolu Filminin Konu Özeti

netekim-karakolu-film-konu-ozeti

2015 yeril filmlerden 13 Şubat tarihinde vizyona giren Netekim Karakolu filminin trajikomik hikayesine değinmek istiyorum. Filmin konusuna şu dönemde bakınca biraz saçma geliyor ama tabi o dönemlerin şartlarını da düşünmek lazım.

1970 senesinde Toros Dağları civarlarında küçük bir köyde yaşayanlar içinden bir grup, dönemine göre oldukça çılgın projeler düşünmektedirler. Farklılık yaratmak için yabancı akımları dikkate alarak kendilerine aksiyon dolu bir film çekmeye çalışırlar. Tabi, bu grubun daha önce böyle bir çalışması yoktur, kafalarına göre öyle basit bir film yapmaya hazırlanırlar. Tabi, o senelerde ülkede hayat zor, millet ekmek bulmaya çalışıyor, çatışmaların ardı arkası kesilmiyor. Olumsuz hayat koşullarından dolayı çektikleri film yarım kalmıştır, ardından bir de 1980 darbesi gelir, film hayalleri suya düştüğü gibi bir de karakollara düşerler. Çünkü, darbe sonrası köyü basmışlardır, gençlerin çektiği filmin kalıntılarını bulunca şüphelenirler. O dönemlerde film çekme kolay değildir, hele bir de o yaşlardaki kişiler için imkansızdır ve bu şekilde düşünen polislerde bütün köyü sorguya alır. Aralarında yabancı kişilerde olduğu için bu olayın dış güçlerin istihbarat toplaması için görevlendirdiği bir örgüt olarak görmektedir. Böylece ardından da komik olaylar baş göstermeye başlar.


Yasin Korkmaz Yönetmenliğindeki film bugün vizyona girdi ve izleyicilerden ne yorum alınacağı da merak ediyor. Aileniz ile birlikte izleyeceğiniz bu filmin fragmanına sitemizden ulaşabilirsiniz.

netekim-karakolu-film-konu-ozeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.