HTC Marka Pedra Akıllı Saat Özellikleri Nelerdir

htc-pedra-akilli-saat

HTC tarafından yayınlanan bir videoda Pedra isimli akıllı saat belirmişti ama firma henüz tam karar verememiş olacak ki bu iddiaları yalanladı ama elimize bu ürünle ilgili bir takım özellikler geçti. Şimdi sizlere elimize ulaşan bilgilere göre akıllı saatten bahsetmek istiyoruz.

Gelen habere göre herkes gibi Android Wear kullanılmayacak, HTC kendine has bir işletim sistemi olan RTOS kullanma kararı almış. Tabi, İos ve Android işletim sistemi olan telefonları da destekleyen özelliği bulunacak. Şirketin Android kullanmaması tuhaf ama artık bu büyük firmanın da yenilikler yapma zamanı gelmişti.


PMOLED gibi kaliteli ekranı olan akıllı saat 1.8 inç boyutunda ve sadece 23 gram hafifliğinde olacak. 32’ye 160 çözünürlüğüne sahip Pedra akıllı saatte İPS57 sertifikası da var. Yani toz, toprak, su ve çamur dinlemeyecek bir model olacak. Akıllı telefon gibi saatler de batarya açısından sıkıntılılar. Genelde 1 günü zor çıkaran modeller ama Pedra 3 gün kadar dayanarak rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi düşünüyor.

HTC Pedro akıllı saati yılın ilk çeyreğine kadar çıkacak gibi görünüyor, ilk olarak ABD piyasasına girecek olan modelin ülkemize ne zaman giriş yapacağı belli değil. Ama HTC için dananın kuyruğu Mart ayında kopacak gibi görünüyor. Tablet, akıllı telefon, akıllı saat her türlü haberi 1 ay içinde alacağız.

htc-pedra-akilli-saat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.