Sony Xperia Z3 Mor Renk Özellikleri ve Piyasa Fiyatı

Sony, akıllı telefon piyasasından çekilecek haberleri sürekli etrafta dolanıyordu ama o sürekli farklı modeller tanıtmaya devam ediyor. IFA 2014’te tanıtılan, Mor renge sahip olan Xperia Z3 modeli Türkiye’de satılmaya başlandı bile. Görüntüsü ile dikkat çeken modelin teknik özellikleri de etkileyici, yalnız fiyatı biraz yüksek gibi, şimdi bunu bir inceleyelim.

Sony Xperia Z3 modelinin siyah-beyaz standart modelinin dışında bakır ve yeşil rengi de bulunuyordu ki, şimdi ise değişik bir hava katmak için mor renk eklendi. Dövizin sürekli yükselmesinden mi bilinmez ama Türkiye satış fiyatı 2299 TL olarak belirlenmiş.


Aslında bu modelin pahalı olma nedenlerinden biri her telefonda olmaya toz ve suya karşı sağlam olmasından kaynaklanıyor. 5.2 inç geniş ekranı ile yüksek çözünürlüklü IPS ekrana sahip. IPS68 sertifikası da zaten suya karşı dayanıklı olduğunu kanıtlayan bir belgedir.

Snapdragon 801 işlemcisi ile 2.5 ghz hızı ile oldukça göz kamaştırıcı. Grafik kalitesini artırmak için Adreno 330 modeli kullanılmış. Depolama alanı olarak 16 GB düşünülmüş ama SD kart desteği bu durumu kurtarıyor. 3 GB Ram’i bulunan cihazın en dikkat çekici özelliği 4K kalitesinde video çekimi olacak. Ayrıca ürünün kamerası 20.7 mega piksel ki, bu durumda ekstra bir kamera ihtiyacınız olmayacak. 3100 mili amper batarya yeterli görünüyor, selfie kamerası biraz düşük 2.2 mega piksel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.