LG VG For G3 Sanal Gerçeklik Kiti Özellikleri

Giyilebilir teknoloji sürekli gelişiyor, sanal gerçeklik kitleri Oculus ile birlikte alevlendi ve aklınıza gelen birçok kaliteli firma artık bu sektöre adım atmaya başladı. LG firması sanal gerçeklik kitine VG for G3 ismini vermiş. Google, Cardboard adındaki alanda bu gözlük ücretsiz olacak.

Teknolojinin devi Samsung, Gear VR ile bu sektöre girdi ama LG’nin yeni modelinin daha kaliteli bir tecrübe sunacağı düşünülüyor. LG VG G3 modelinde, tuşlar diğer modeller gibi arka kısımda yer almıyor, ayrıca 2K çözünürlükte, Gear VR’den daha üstün olacağını gösteriyor. Hoparlör kısmında ise 1W ile oldukça etkili bir çıkış yapacak.


LG’nin bu yeni sanal gerçeklik kiti modelini yakında videosunun, uygulamasının olacağı da düşünülüyor. Cardboard benzeri bedava olması planlanırken plastik olması muhtemel görünüyor. Plastik olacak bu sanal gerçeklik kitinin piyasaya dağılımı nasıl olur, henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

LG VG for G3 ile ilgili elimize geçen bilgiler şimdilik bununla sınırlı, yeni firmaların sanal gerçeklik kiti ile ilgili gelişmelerini sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.