2015 Filmlerinden Jupiter Yükseliyor Konu Özeti

2015 yabancı filmler içerinde yer alan Jupiter Yükseliyor, 6 Şubat 2015 tarihinde vizyona girdi ve herkesin merakla beklediği yapımlar arasında yer alıyordu. Şimdi size bu güzel filmin konusunu kısaca özetlemeye çalışacağım.


Dünya öyle bir hale gelmiş ki, insanlar besin zincirinin tepesinde iken birden dibe vurmuşlar ve hayat mücadelesi veriyorlar. Hizmetçi olarak yaşamını sürdüren güzel ve genç bayan Jupiter Jones, nedenini bilmediği bir şekilde kendini suikastın ortasında bulur. Halbuki, Jupiter Jones daha doğduğu günden bugüne olağan dışı olaylar yaşayacağı hakkında kendisine sürekli işaretler gelmeye başlamıştı. Bu işaretlerden sonra büyür, güzel bir kadın olur, geçimini sağlamak için de hizmetçi olarak çalışmaya başlar. Erkekler ile yaşadığı derin ilişkilerde ise sürekli problemler yaşamaktadır. Sıradan bir gün, genetik konusunda uzman kişiler tarafından oluşturulmuş bir asker bu kadını bulmak için dünyaya inmiştir. Ölümsüz bir Kraliçe vardır, genetik uzmanları tarafından kendi sonunu getirecek kişinin Jupiter Jones ismindeki bu kadın olduğunu düşündüğü için onu bulup yok etmesi gerekmektedir.

2015 filmlerinden Jupiter Yükseliyor’u Wachowski kardeşler yaptı ki, en son olarak Bulut Atlası isimli film ile sevenler karşısına çıkmışlardı. 175 milyon Dolar bütçesi ile bakalım izleyiciyi memnun etmeyi başaracak mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.