Türk Sosyal Medya Ağı Whispto Nedir

Whispto, akıllı telefonlarda uygulama olarak kullanıldığı gibi web sitesi üzerinden de giriş yapabildiğiniz bir sosyal medya platformudur ve Türk yapımıdır. Tip olarak instragram’ı anımsatsa da sadece ses ile iletişim kurabildiğiniz bir alandır. Farklı ülkelerde buna benzer uygulamalar da var ama ülkemizde bu bir ilk. Sesli mesaj bırakma ismine de Whisp adı verilmiş, Tweet attım diyoruz ya, işte burada da Whisp attım diyeceğiz. Biraz kediyi kovalar gibi bir ton çıkıyor ama olsun.


Tabi, Whipsto uygulamasında öyle saatlerce konuşma yapıp gönderemiyorsunuz, sadece 1 dakika süreli ses kaydı yapabilirsiniz. Bu kayıtları istediğiniz arkadaşa diğer sosyal medya aracılığı ile gönderebilirsiniz. Normal platformda sesleri paylaşabildiğiniz gibi, sadece özel arkadaşlarınıza da mesaj olarak gönderme şansınız bulunuyor. Twitter’daki gibi takipçi sistemi olacağını da hatırlatalım, sadece onlara has olarak da Whisp paylaşımları yapabilirsiniz.

Bu alanda da popüler paylaşımlar olacak, öneriler, Trend konular gibi başlıklar da var. Bu platformu yeni duyuyoruz ama burada bile fenomen haline gelmiş kişiler bulunuyor. Bence gayet başarılı bir uygulama olmuş, ileride çeşitlendirme yaparak farklı şeyler de eklense güzel olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.